Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek valamilyen személyiségz...

Akinek valamilyen személyiségzavara van, vagy drogfüggő az hogy lehet orvos, sőt kifejezetten pszichiáter?

Figyelt kérdés

Igazság szerint nem szeretnék orvos lenni és személyiség-zavar sincs megállapítva nálam…


De azért érdekel ez a kérdés.


Nagyon sokat jártam pszichológushoz, pszichiáter szakorvosokhoz és pszichoterápián is, meg csoportterápián is… Nem nagyon állapítottak meg nálam semmit.


Viszont konkrétan tanúja voltam pár érdekes dolognak… Például hallottam olyat, hogy valakiről elkönyvelte a pszichoterapeuta végzettséggel is rendelkező pszichiáter szakorvos, hogy abból hogy prostituált, már automatikusan keletkezik, hogy személyiségzavara van. Egy másik alkalommal ugyanezt mondta egy kábítószeres emberre is… Illetve igaz nem pszichiáter, tehát nem orvos, de egy pszichológus azt mondta egy férfinek, hogy a személyiségzavar abból következik nála, hogy prostituáltakhoz jár mint kuncsaft. Igazából mindhárom alkalommal majdhogynem csupán ennyi volt a kontextus, még nem nagyon mondtak semmit magukról a betegek… Egyik esetben sem hangzott el, hogy milyen személyiségzavarral gondolnak a 10 személyiségzavar közül.


Híres pszichiáterek között is tudni olyanokról akik drogfüggők voltak…

Nem Csáth Gézával akarok példálozni, mert az egy nagyon extrém eset… De sokan még az orvosi előtt voltak drogfüggők és aztán mégis sikeresen tudtak integrálódni az orvos társadalomba.

Dr. Csernus Imre pl. heroinista volt… Illetve nem ismert pszichiáterek közül többről is tudok, illetve a dédnagyapámra is igaz, hogy 18 éves korától kb. 10 évig alkoholizált és kipróbált drogokat, aztán orvos lett és neurológus és pszichiáter szakorvos is.


Egyáltalán igazak a fenti állítások, hogy aki drogfüggő lesz az nagyon-nagy eséllyel valamilyen személyiségzavaros is?


Illetve ezek a dolgok hogy hogy nem kizáró okok egyetemen? Illetve hogy képesek ilyen emberek, akiknek elvileg gyenge az akaraterejük elvégezni egy ilyen szakot?


Nekem is gyenge az akaraterőm, nem vagyok függő, de nem hogy egy orvosit nem tudnék elvégezni (kifejezetten a kitartás hiánya miatt), de sokkal, de sokkal kisebb célokat sem tudok emiatt elérni.



2023. nov. 16. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok is emberek, nekik is vannak szemelyiseghibaik...

Szemelyisegzavarok: hat az orvosi hivatast szeretik a narcisztikusok is, a sebeszek kozott tobb pszichopata is van...

Meg hat vannak autista orvosok is.

Az, hogy a szakmajaban mennyire joy az nem ettol fugg. Ezek csak stigmak!

2023. nov. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!