Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a gőz,a pára...

Gallits Gábor Csaba2 kérdése:

Mi a különbség a gőz,a pára és a füst között ami beindítja a Tűzjelzőt vagy Bármi Hasonló Vészjelzést?

Figyelt kérdés
Én kicsivel több mint másfél éve élek egy Otthonba ahol gyakoran megszólal a Tűzriasztó általában a Konyhában lévő főzés,néha a forró vízzel való mosdás miatt.

#Tűzriadó jelzés
2023. nov. 26. 08:07
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha optikai érzékelő van benne, akkor semmi különbség nincs, mindig be fogja indítani a jelzést, szólni kell akkor, hogy nem történt tűzeset. Esetleg ha lehet, akkor az érzékenyégből kell visszavenni.
2023. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és majd megkérdezem az itt dolgozó szakemberektől.
2023. nov. 28. 10:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma megkérdeztem az egyik itt dolgozó szakembertől mi indítja be a Tűzjelzőt és azt mondta nekem hogy a gőz és a füst is beindítja,erre gondolkodtam hogy az érzékelő a nagyon sűrű gözt is füstként érzékeli,Szerintetek Ez Így Lehetséges Vagy Sem?
2023. nov. 29. 14:48
 4/5 anonim ***** válasza:

A levegő átlátszóságát méri, mindegy neki, hogy miből áll az átlátszatlanságot okozó felhő (vízpára, koromszemcsék, stb.)

A kórházi büfében egyszer megpróbátak a tiltás ellenére fornettit sütni és beindult az egész miskulancia szirénával, fénnyel, ventilátorokkal, kinyíltak a vészkijáratok. Pedig csak a sütik gőze szállt az érzékelőhöz. Volt futkosás, mire tisztázódott a helyzet.

2023. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és egyébként tegnap megkérdeztem erről az egyik itt dolgozó szakembertől mire indul be és mondta a gőzre és a füstre és mivel főleg a konyha miatt szokott beindulni és néha valamelyik itt lakó forró vízzel való mosdására én minden nap azt kérem az Istentől meg a Sorstól Ne induljon el nem tudom azok mennyit érhet, nem félek sem a Haláltól sem a Tűztől, Inkább a Szekrényeimben lévő értékeimet féltem.
2023. nov. 30. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!