Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyógyszertárban nem írattak...

A gyógyszertárban nem írattak alá velem nyugtát (?) mikor receptet váltottam ki. Lehet ebből gond?

Figyelt kérdés
Felhőben volt fent a recept. Korábban másik gyógyszertárban aláírattak velem egy papírt, mikor kiadták a gyógyszert.

dec. 15. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Nem lesz gond belőle. Van amelyik gyógyszertár ragaszkodik az aláíráshoz, van amelyik nem.
dec. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Köszi a gyors válaszod! :)
dec. 15. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
mégis mi gond volna előle?
dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mivel a régi papír alapú receptet is alá kellett írni korábban, illetve másik gyógyszertárban is kértek aláírást a felhőben lévő recepthez is, ezért gondoltam. Felesleges kötekedni, de meglepődtem volna, ha nem kapok egy ilyen választ.
dec. 15. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, ez patikánként eltérhet.
dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
dec. 15. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tolem a szemelyit is elkerte egy penztaros - akik kiadjak a gyogyszert azok nem gyogyszereszek, csak egy gyogyszeresz van bent mindig a patikaban (de valamikor o is beszall a penztarosdiba), ezt maga a recepcios mondta amikor elkezdtem kerdezni farmakokinetikarol es a hatoanyagok fizikokemiajara, mert elvileg ha gyogyszeresz ertenie kell hozza ha polyfarmakologiai kezeles alatt van valaki (tobb gyogyszert szed), gondoltam kvalifikalt mert nem reg kezdtem gyogyszereszetin a SOTE-n. Erre bement egy szobaba es kihivott valakit, akivel tudtam egyeztetni farmakologiai kolcsonhatasokat.


Szoval picit felrenezek amikor egy penztaros ad tanacsot egy idos embernek egy gyogyszerrol meg adagolasrol ("Kerdezze meg orvosat vagy gyogyszereszet (vagy penztarosat?)". Mert van kb atlagban 8 fulke ahol penztaros funkciot toltenek be, abbol az esely hogy van 9. ember a munkaban es a 9. ember az a gyogyszeresz aki hatul keveri a magisztralis keszitmenyt meg egyeb megrendeleseket, sanszos, hogy nem vele talalkozol, de velem volt mar, hogy pont a gyogyszeresz toltotte be egyben a penztaros funckiot is es kerdeztem egy par dologrol es azonnal valaszolt mint egy orvos nagyjabol gondolkozas nelkul es szakszeruen valaszolva.


Ezert nem csodalom, hogy a penztaros lehet nem tudja a szabalyokat, lehet kemenykedni akar, es kemenykedni akar - volt hogy Rivotrilnal a jogsimat (hivatalosan vezetoi engedely) mutattam be a szemelyi helyett es nem adta ki a gyogyszert. Valamelyik eReceptnel nem irat, masik gyogyszertar igen. Ritalint is valtottam ki ugy, hogy komplett hulyen irta meg az orvos a megrendelo lapot es ezt meg a gyogyszertaros cseszi el, mert ezt csak o rendezheti, penztaros nem.


Erre mar rakerdeztem egy gyogyszertarban, azt mondtak, hogy "szigoruan ellenorzi az OGYEI, egyeb hatosagok a jegyzokonyveket, hivatalos dokumentaciokat, ezert muszaj ezeket elkerni rendesen, formalisan es rogziteni". Vagy valami hasonlo duma.


Szoval ezt tedd oda ahova akarod, hogy egyik gyogyszertar sz*rik bele evek ota az ilyenekbe a masik meg csolatassal mindent elker meg ujjlenyomatot is vesz azonositasra es lehet meg az sem eleg, kell verkep is (szarkazmus).


Csak halkan jegyzem meg, orvosom is kozolte o is halkan, az egesz OGYEI sz*rik bele, meg az illetekes hatosagok is ebbe, hogy az evek ota mukodo es dolgozo gyogyszertarak, (szak)orvosok pontatlan mukodese es munkaja milyen kegyetlen.


Volt, hogy valamelyik az hozzam tartozo szamlat dobta ki egybol, oda sem rakta a pultra. Total kaosz az egeszsegugy. En nem tudom mit csinalnak ott, ilyen "lesz*rom, tokmindegy, ugyis fos, mit szamit, hulye ugy is, van meg ido" hangulat van egyes egeszsegugyi intezmenyekben, uzlethelyisegekben ugy erzem, meg a hatosagoknal is + OGYEI.

dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak akkor kell alairnom ha valami “erosebb” gyogyszert hozok ki. Marmint ha csak az algopirint vagy esetleg dalacint irt fel a doki antibiotikum miatt akkor sose kellett alairnom. Viszont ha frontint vagy az antidepresszansomaz kell kivaltanom nem volt meg olyan gyogyszertar ahol ne kellett volna alairjak
dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!