Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Loranxil szorongásoldó után...

Loranxil szorongásoldó után mennyi idővel lehet alkoholt inni?

Figyelt kérdés

Egyetemi stressz miatt szedek Loranxil szorongásoldó tablettát, napi 1-et, mert a szívem a szorongástól össze-vissza vert. Ez segít teljesen, viszont érzem, hogy mire másnap venném be a következőt, már megint kezd a szívem rossz lenni. Tehát a napi 1 az fix.

A betegtájékoztató azt írja, hogy egyidejűleg ne igyak vele alkoholt.

2 hete eszem.

Ha előtte este, vagy szilveszter reggel beveszem (hogy azért még ivás közben kicsit hasson a szívemre, mert az sem jó, ha elkezd össze-vissza verni közben és akkor meg már nem vehetek be), tehát eltelne minimum 12 óra előtte, úgy ihatok rá?



dec. 29. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az az alkohol dolog nem 1mg vagy 2.5mg-ra vonatkozik. Raadasul a lorazepam sokkal "gyengebb" (de hosszabb ideig hat) mint mondjuk az alprazolam. Egy hatoanyag "erosseget" messze nem a felezesi ido hatarozza meg. Lipid oldekonysag, molekularis tomeg, plazma feherje kotodes (albuminhoz, ez a leggyakoribb, de van tobb), meg a koztudott felezesi ido, a hatoanyag pH erteke. Sokszor fogom a fejem amikor valaki azt irja, hogy ez azert eros mert x ora a felezesi ideje.


Pl lorazepam vs alprazolam


A lorazepam feherje kotodese (felezesi idotol fuggetlenul) 90%, mig az alprazolame 78 - 80%, ezert ilyen "eros" az alprazolam -> tobb a szabad hatoanyag. Az a 10% kulonbseg eleg sok. Cserebe a lorazepamnak a felezesi ideje megno a feherje kotodes merteke miatt. Az alprazolam molekularis tomege 309 g/mol, a lorazepame ~330 g/mol. Minel nagyobb a molek. tomeg annal kevesebb "szabad" hatoanyag jut at az agyba. A b.diazepinek nagyreszt lipid oldekonyak, ezzel nincs gond egyiknel sem.


Ezert "erosebb" az alprazolam, es "gyengebb" a lorazepam. De ez csak hintopor ahhoz kepest ami az egesz pszichofarmakokinetikat illeti az ilyen szereknel. Csak ne mindig mindent a felezesi idore fogjunk...

dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Bocsanat, roviden osszefoglalva, ha mar regota szeded - ahogy latom igen - napi 1-et, igyal nyugodtan akarmikor. Egyedul azert ne igyal ra, ihatsz, bajod nem lesz, nem fulladsz meg, nem kezdesz ugatni, nem hallucinalsz meg ilyen baromsagok amiket itt latni szoktam. Azert ne igyal kozben, mert fellazulsz, es ha van nalad, akkor egyre tobbet veszel be. Ha meg meg is osztod tarsaiddal, az meg buncselekmeny ha rendorseg kijonne - tetelezzunk fel egy total velelten helyzetet.


Vigyel egyet, vedd be amikor erzed es kesz. Az alkohol dolog sokkal magasabb dozisokra vonatkozik mint 2.5mg lorazepam. Az inkabb alprazolamra tobbe kevesbe clonazepamra, diazepamra, illetve verhigitok meg aspirin meg ilyen gyogyszerek.

dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hosszú választ! Akkor ha pl. aznap délben beveszek 1-et, és 20:00 körül elkezdünk inni, nem fog ennyitől “leállni a szívem”? 😅

Az orvosom már nem rendel, és csak hogy megnyugodjak, gyógyszerész vagy orvos vagy?

dec. 29. 17:42
 4/4 anonim ***** válasza:
97%

Arra is van esely, hogy pont akkor csap be a meteor amikor lenyeled a tablettat. Volt aki 0.125mg xanaxtol siman (semmi bor) grand mal rohamot kapott (ha ez igaz, mert egy kommentelo irta, de higyjuk el neki) - mondtam neki, hogy akkor valoszinuleg amikor elhagytad felezgetted es abbahagytad hajlamos az epilepszias rohamokra es ez igy derult ki, de ezt is tagadja, hat akkor eljen boldog eletet. Az ivaszattol lesz gond, nem attol a lorazepamtol. 8 ora alatt meg jo resze a hatoanyagnak alig van a receptorokon. Boven jol leszel.


Hogy megnyugodj, en szedtem mar ennel tobbet is, alprazolambol 5 - 8 - 10 - 20mg okat is, ittam is ra 3 uveg bort, meg bevettem egy par masik masfajta receptes komolyabb (sziv meg hasonlo) gyogyszert 3 uveg borral. Remelve azt amit te nem a kommentedben, annyi tortent, hogy ejfelkor lefekudtem az agyba elaludtam es arra keltem, hogy szethanyok mindent. Felkeltem reggel 6 kor, feltakaritottam a hotelszobat es mentem a villamoshoz.


Es emlekeztesselek, utalom az alkohol szagat, izet, de az volt a legkevesebb, hogy milyen az ize. Sosem ittam, iszom alkoholt. Csak akkor 3 uveg bort egyszerre de szunetenkent. Verkep utana normalis lett, ami hihetetlen szamomra, hogy semmi szervi bajom nincs, nemreg megint volt verkep, semmi gond, kicsit az albumin volt magas de csak annyit kerdezett a doki, hogy edzettem-e mostanaban mondtam igen (igen), es ennyi.


Ezt tudod hanyszor probaltam meg? Minimum 3x. - megnyugtataskepp.

dec. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!