Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megállhat a szív elalvás...

Megállhat a szív elalvás előtt egy pillanatra?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban többször is előfordult, hogy elalvás előtt felriadok, mintha megszűnne a légzésem/szívverésem 1-2sec-re. Néha még a testem is bele bizsereg.

Ilyenkor mi történhet? Megáll a szívem egy pillanatra? Vagy csak pszichés baj? Mindig az elalvás előtti percekben van ez.


Amikor pl. ittasan (ellazulva) készülnék elaludni, akkor sosem tapasztaltam még.

Haladéktalanul keressek fel kardiológust? Nyáron volt jogosítvány miatt egy EKG, de semmit eltérést nem mutatott.

34F


jan. 5. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem áll le a szíved. De ha le is állna 1-2 másodpercre, az 1 ütem kihagyást jelentene, észre sem vennéd.

Nem tudom, mi lehet, de inkább tippelnék pszichés dologra. Nem aggódnék ezen sem annyira. Ha tudatosul benned, hogy nincs semmi baj a szíveddel (mint ahogy az EKG sem jelezte), akkor talán nyugodtabb leszel, és nem ijedsz meg, ha valami szokatlant tapasztalsz. Félálomban sok furcsaságot művel az agy, ennek tudom be ezt is.

Ha szervi bajod lenne, az nem így "időzítené" a tüneteket, hogy csak és kizárólag az elalvás fázisában jönne elő.

jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is erre tippelek, hogy csak nem annyira vicces a szív, hogy minidig elalvás előtt produkálja a tüneteket.
jan. 5. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem reális ez, túlságosan rástresszeltél erre.
jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez olyasmi, mint amikor félig felébredsz és nem tudsz megmozdulni. Rossz sorrendben kapcsol le a tudatod, egy kis ideig nem érzékeled a saját szívverésed, és akkor azt hiszi az agyad, hogy az nincs.


Ez az én teljesen laikus tippem. Ha van mellkaspántos pulzusmérőd, azok egyenként érzékelik az ütéseket, vissza tudod nézni, volt-e szünet.

jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
(A sima karórás mérők nem alkalmasak erre, tehát ami a csuklón mér.)
jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez olyasmi, mint amikor félig felébredsz és nem tudsz megmozdulni. Rossz sorrendben kapcsol le a tudatod, egy kis ideig nem érzékeled a saját szívverésed, és akkor azt hiszi az agyad, hogy az nincs."


Én is így gondolom. Nekem is volt egy ilyen "nagy semmi" az elalvás előtt vagy közben, mintha megállt volna minden. Nem kellemes érzés, nekem is olyan volt, mintha egy pillanatra megszűnt volna minden. Szerintem inkább a testi-lelki kiegyensúlyozatlansághoz van köze, amikor a tested-lelked zavart állapotban van és hirtelen kapcsol ki a tudat. Normál, kiegyensúlyozott állapotban még nem tapasztaltam ilyet.

jan. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fura és ijesztő érzés, az elején szapora pulzusom lett rögtön emiatt. Aztán már kezdem megszokni és a szívem normálisan ver, mert rögtön odakapok ilyenkor ellenőrízni, hogy mi van.


Biztosan van valamilyen pánik szindróma betegségem, mert kb 12 éve különböző erre visszavezethető tónetekkel küzdök.


Annak meg gondolom nem sok értelme van, hogy 2-3 évente Holter vizsgálatot csináljanak raktam, ha eddig sosem találtak semmit.

(mitralis prolapsusom van gyerekkorom óta, de az is rendben volt mindig)

jan. 8. 08:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván egy kellemetlen fizikai tünet után megijed az ember, ami már pániknak tekinthető, ettől gyorsul fel általában a pulzus, csak ha ettől is megijedsz, akkor már te gerjeszted tovább, így indul be az ördögi kör. Nyugtatni kell magad, higgadtnak kell maradni. Önuralom. Ez a pánik ellenszere.
jan. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!