Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyamatosan ráng éjjel a...

Folyamatosan ráng éjjel a lábam. Napról napra eltér, hogy melyik izom, ma például a combom. Órákon át történik, nem tudok tőle aludni. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kezdődött az erős izomrángásom. Hajnalban, 3-4 fele indul meg, és olyan erőteljesen ráng a lábam, hogy felébredek rá. Másodpercenként összehúzódik egy percig, aztán pár perc szünet és kezdi újra. Ha kisebb izom ráng (pl. talpamnál, bokám fele), akkor vissza tudok legalább szundítani. De ha nagyobb izmom ráng (pl.a combom), akkor képtelenség, szinte ugrál a lábam. Mi lehet az oka ennek? Magnéziumot szedek, nem sportolok de sokat sétálok egy nap. Teljesen kimerült vagyok, de csak azóta hogy kezdődött az izomrángás, mert azóta alig alszom. Előtte nem voltak alvásproblémáim. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi segített nektek? Nézelődtem az interneten (hajnalonként volt rá időm amíg ráng a lábam), de a legtöbben csak kisebb kellemetlenségről írnak. Nálam ez jóval több, mivel aludni sem lehet tőle. Köszönöm a tanácsokat előre is!

jan. 13. 08:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de hosszabb alvatlanságom már volt, és eléggé eljutottam vele, mondhatom veszett xar egy helyzet!! Először is orvos! és rákérdeznék hogy egy gyenge nyugtató szedése segíthetne-e? nekem is szokott, de nem ennyire, akkor egy pici frontint max beveszek.
jan. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Neurológia?
jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Pharmavit Mg tabletta megoldja.
jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elméletileg kalcium hiány állhat a háttérben, nekem annak idején Mydeton gyógyszert írtak fel, de halottnak a beöntés.
jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nekem is ugyanezek vannak 2 hónapja es egyre rosszabb sajnos.

Neurologian is voltam, 1 honap mulva EMG vizsgalat. Magnezium, kalcium sem segit.

jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Nálam is hasonló, igaz, hogy nem ráng nagyon de folyamatosan érzek a mélyizmokban rángásokat, főként a vádliban meg a lábaimban, elvétve 1-2x máshol is.

Neurológián voltam, mindent rendben találtak, voltam ENG/EMG-n is, ott is. Marokszámra szedem a vitamint de eddig nem jött változás. De már észrevettem ha rá gondolok akkor még rosszabb....de hát hogyan ne gondoljon rá az ember.

Nálam 6 hete tart.

jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6 akkor az már inkább szorongásos tünet. Koponya MR is volt?
jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

(7).

Ott nem voltam mert az ENG után nem tartotta az orvos indokoltnak mivel semmilyen eltérést nem tapasztaltak és semmi mas tünetem nincsen.

Azért az alap dolgot kevésbé gondolom lelkinek, max rá tudok segíteni.de ki az aki ezen ne rugózna mikor rendszeresen van ilyen tünet.

jan. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8 érdekes. Ha a magnézium meg hasonlók, akkor én indokoltnak tartanék egy MR-t. Lehet keresni kéne egy másik orvost. Van akinek kevés tünettel van komoly baja.
jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
9. 2 neurológusnál voltam, illetve az ENG/EMG-s doki is neurológus. Még az eng-t sem tartották indokoltnak. Mindent magán úton, magán dokinál intéztem. Ha az ENG adott volna eltérést ( idegvezetési vizsgálat) akkor néztek volna max MR-r, de tökéletes értéket adott. Van emelkedett kortizolom és a magnézium, kálium, nátrium minimálisan csökkent. Nagyon sok ilyenről olvasok, hogy ezek a tünetek. Amúgy rohadt aggasztó és gyorsan lesz ez egy ördögi kör. Vizsgálja magát az ember...."jajj mintha gyengébb lennék"..."jajj máshol is ráng...meg mennyit"....utána már pazichésen is rápörög az ember....
jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!