Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vizelet teszt megmondja...

Fanni818 kérdése:

Vizelet teszt megmondja terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Orvosnál voltam hányás, és köhögés tünetekkel.

Az orvos megkért vizelet minta adására, amibe egy vizelet tesztet rakott, ami ilyen hormon szinteket ph stb dolgokat mért.

Ez meg tudja állapítani terhes vagyok e? Vagy van bármi köze hozza?



febr. 13. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Miért nem kérdezted meg az orvost, hogy mit mért? "Hormon szinteket" szinte biztos nem, valószínűleg ph-t, fehérjét, vért, ilyesmit. Terhesség megállapítására sima terhességi teszt kell, ami hcg szintet mér, ezt te tudod megvenni a Dm-ben, Rossmannban, patikában.


Terhes akkor lehetsz ha védekezés nélkül élsz nemi életet (esetleg védekezel, de rosszul és/vagy volt valami gond) és késik a menstruációd. Ezek fennállnak vagy miből gondolod, hogy terhes vagy?

febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
87%
A terhességi az külön teszt. Amit a doki nézett az ph, vér, fajsúly, protein, bilirubin, cukor és hasonlók, ezek nézhetők tesztcsíkkal.
febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hormon szintet nem tudom mit tud megmutatni egy ilyen teszt, lehet van kombinált teszt is, de teljesen felesleges, vizeletben sokszor nehéz kimutatni. Nem tudom milyen orvos, de vérvétel kell ehhez. Vagy veszel egy DM-es 10-es tesztet és megnézed, de ha még nem volt menses kimaradás, akkor lehet az sem tudja kimutatni.
febr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A menstruációs kimaradás alapjában jelen van az életemben, mivel pcos vagyok. Nem is aggódtam a terhességen csak szimplán kíváncsi voltam az orvos ilyenkor azt is nézi, vagy ez így hirtelenjében mire kellett, mikor egy szimpla hányásos fertőzéssel mentem orvoshoz.
febr. 13. 23:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha akarja, megnézheti, terhességi teszt is lehet nála a rendelőben, miért ne?

Ha indokoltnak tartja a tüneteid alapján. A terhesteszt is csak egy tesztcsk, nem biztos, hogy felismered, ha látod.

febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!