Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám legyőzni az...

Hogyan tudnám legyőzni az anorexiát, hogy hízni tudjak? Mire gondoljak, mire cseréljem a gondolkodási módom?

Figyelt kérdés

Aki nem küzd ezzel az étkezési zavarral, annak mondom hogy ebben az egyik legfontosabb hogy az éhezéstől tulajdonképpen erősnek és büszkének érzem magam. Mintha jobb lennék akkor másoknál, több, mert én erős vagyok hogy nem eszem.

Míg az evéstől-evéskor- az evés pillanatában mintha elveszteném a kontrollt, mintha akkor elgyengültem volna.


Látom, hogy nagyon vékony vagyok, hogy csúnya vagyok, de mégis erős akarok maradni.



Hogyan, mire tudnám ezt a gondolkodási módot lecserélni, orvosi segítség nélkül?


febr. 18. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem orvosi segítség nélkül nehéz ezen túllendülni. Nem szégyen segítséget kérni!

Itt max sajnos csak olyan emberek fognak válaszolni, akik lehülyéznek, és azt mondják, gondolkodj máshogy.

febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kifejezetten orvos kell, sokkal inkább pszichés síkon kellene megoldani ezt az egészet.

Az orvosi oldal kimerül abban, hogy milyen magas vagy, hány kg, meg effélék, de a probléma gyökere nem megoldható csak orvosi közreműködéssel.

febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Orvosnál voltam korábban, nem segített, mert praktikus tanácsot nem adott.


Azért különösen nehéz ezt a gondolkodást megváltoztatni, mert léptem nyomon valóban azt hallani, hogy az az erős, tiszteletreméltó, aki nem elhízott - vagyis megállja hogy (sokat) egyen, vagy csak olyat eszik ami amúgy is fogyókúrás. Értitek mire gondolok..

febr. 18. 17:45
 4/11 anonim ***** válasza:
várj várj, orvost emlegetve pszichológusról vagy pszichiáterről beszélünk, ugye?
febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én 1es voltam, és olyan szakemberre gondoltam, aki a mentális betegségekkel foglalkozik!
febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
SOTE pszichiáter volt
febr. 18. 17:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős vagy és mióta áll fenn ez a probléma?

Ahogy utaltak rá, itt inkább pszichológus segíthet, semmint doki.

febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy csak az adott emberrel nem volt meg a kémiád és ezért nem tudott segíteni? Érdemes lehet még próbálkozni.
febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másik pszichiátert. Keress magadnak egy olyan étrendet, amitől szintén erősnek érzed magad, de egészséges. Sportolj, ahhoz sokkal nagyobb lelki erő kell, mint az éhezéshez (az éhezés passzív, a sport aktív). Ha izmot építész, több erőfeszítésbe kerül, mint passzívan éhezni. Jótékonykodj, pl önkénteskedés, ételosztás. Azzal is erősnek, hasznosnak érezheted magad, tiszteletre méltó dolog, és jobbá teszed mások életét.
febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 voltam, pl ha sportoláshoz választasz étrendet, akkor mérned kell, hány gramm fehérjét, hány gramm szénhidrátot fogyasztasz, azaz nem olyan, mintha elvesztenéd a kontrollt evéskor, mert kontroll alatt tartod, csak úgy, hogy a szervezetednek jó legyen. Esetleg egy dietetikust is felkereshetsz.
febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!