Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Vérnyomáscsökke...

Hogyan tovább? Vérnyomáscsökkentő kérdés.

Figyelt kérdés

Enyhén emelkedett vérnyomásra és pulzusra évek óta szedek Bisoprololt, ez elég is. Viszont az elmúlt hónapokban nagyon durva lumbágóm lett, a nonszteroidok nem segítettek, ezért a reumatológus szterodiot írt fel. Ettől már az első napokban megemelkedett a vérnyomásom, de még nem volt vészes. Tegnap estére (mikor 10 napja szedtem már a szteroidot fokozatosan csökkenő dózisban) és ma reggelre viszont már 170-180/100-105 közötti értékeket mértem, fejfájással, feszülésérzéssel, szédüléssel. A központi ügyeletet hívtam, a fentiek alapján Tensiomint írt fel az ügyeletes azzal, hogy vegyek be egyet, aztán 5 perc után mérjek vérnyomást és ha nem viszi le, akkor vegyek be még egyet és puffoljak Nitromintet. Így tettem, levitte 144/80-re, ez most már elviselhető.

De arra nem kaptam útmutatást, hogy hogyan tovább... A szteroiddal leálltam az orvos tanácsára (amúgy is már napi egynél tartottam, még két nap lett volna hátra a kúrából). De a Bisoprololt szedjem tovább? Betegtájékoztató szerint lehet. Holnap is használjam a Tensiomint, ha szükséges?

Újra hívni nem fogom, így is 7 órába és háromszori telefonálásba telt, hogy a felhőbe felkerüljön a recept, túlterheltek... Már a központból hívogatták őket a kérésemre, hogy tegyék már fel... Szóval most van gyógyszerem, elfogadható szinten a vérnyomásom, de a továbbiakra nem kaptam instrukciót...



márc. 16. 21:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

A fájdalom inkább csökkentette, egyszer egy görcsrohamnál majdnem el is ájultam.

Egyébként most tudatosult, hogy ezt bizony én szúrtam el, mert a szteroid mellett izomlazítót is szedtem, ami vérnyomáscsökkentő hatású, így ellensúlyozva volt. Viszont a kúra vége felé, mikor már a szteroid adag minimálisra csökkent, az izomlazítót elhagytam. Ekkor ugrott meg a vérnyomásom. Most megpróbálom az izomlazítót szteroid nélkül egy darabig.

márc. 17. 12:11
 12/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Na látod, vannak logikus magyarázatok. De ennek ellenére nem okollak, mert neked ezeket nem kell tudni, az orvosodnak kell érthetően elmagyarázni a folyamatokat és, hogy mire kell figyelni. Ha az ügyeletet keresed emiatt, akkor nekik, teljesen mindegy, hogy túlterheltek vagy nem, fél információkat nem szabad adni akkor sem, határozottan konkrétan kell elmagyarázni mit hogy mikor kell csinálni és lehetőséget kell adni arra is, hogy a páciens kérdezhessen. De hát tönkretették az egészségügyet 13 év alatt, nem csodálkozok ezen, örülhetsz , ha kapsz gyógyszert.
márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
12: A lumbágó is hétvégén jött ki, konkrétan semmilyen segítséget nem kaptam, csak annyit, hogy vegyek be még több fájdalomcsillapítót és hétfőn menjek a háziorvoshoz.
márc. 17. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!