Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegként érdemes venni...

Cukorbetegként érdemes venni vércukor mérőt?

Figyelt kérdés
Semmit se mondott az orvos hogy ellenőrizzem vagy valami.Azt hozzátenném hogy ő nem cukorral foglalkozik.De nem küldött sehova tovább ebben az ügyben.Illetve azt is mondta hogy nem vészes és elmúlhat ha életmódot váltok
ápr. 12. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem extrém magas a cukrod, akkor nem feltétlenül. Lehet, hogy érdemesebb lenne kölcsönkérni valakitől kb 1 hónapra, hogy tudd azért ellenőrizni. Ne egyél cukrot (sőt én amondó vagyok, hogy édesítős kaját se), fehér liszt helyett teljes kiőrlésű. Sétálj kicsit intenzívebb tempóban legalább 1 órát naponta, már ez is használ.
ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na de most komolyan,szerinted!?

Én azért tudni szeretném naponta, hogy mennyi a cukrom,ha cukorbeteg lennék.

ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes venni, ha inzulinkezelésed van, vagy ha kíváncsi vagy, hogy egyes étkezések hogy befolyásolják a vércukorszintedet.

Akkor is érdemes lehet, ha szulfanilurea csoportba tartozó tablettát szedsz.

ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes, mert a glikémiás index táblázat a nagy átlagra vonatkozik, jobb, ha magadnak ellenőrzöd, hogy tényleg minden stimmel-e. Annyira nem vészesen drága. De ha szűkében vagy a pénznek, akkor először a diétára koncentrálj.
ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!