Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erősen forgó jellegű szédülés,...

Erősen forgó jellegű szédülés, milyen betegségre utalhat?

Figyelt kérdés
Napok óta enyhén szédülök. De ma reggel 6:45 magaságában erős (10-es skálán legalább 9-es erősségű szinten) forgó jellegű szédülés jelentkezett nálam. Amely körülbelül másfél percig tartott. De olyan intenzitású erőségű volt, hogy még az ágyon ülve is "el estem" vagyis eldültem. Majd ez kb másfél percig tartott. Majd ezután egész nap semmi tünet. Most az elmúlt percekben megint kezdek szédülni. Mi a teendő erős szédülés esetén? Illetve milyen betegségre utalhat? Illetve erős forgó jellegű szédülés esetén, mi a teeendő?

ápr. 12. 17:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ennek nevezik az orvosok a sztrók előtti érzéseket.Rövid ideig tartanak,aztán elmúlnak.
ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Vagy stroke elott, vagy a TIA onmagaban van es elmulik hamar. "Mini-stroke".



[link]

ápr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Zavar az agyi vér ellátásban.
ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Belső fül (BPPV) vagy mozgásszervi (nyaki gerinc) eredetű simán lehet. A karok zsibbadása utóbbira utalhat, nekem nyaki eredettel jön elő időnként egy bizonytalanság jellegű szédülés, de volt már szintén nyaki eredettel belső fül érintettség is, forgó szédülés kifejezett, behatárolt pozícióváltáskor. Szerencsére azt a fizioterapeutám egy alkalommal megoldotta manuálterápia segítségével.

Ezek sokkal valószínűbbek, mint az, hogy agyi érintettséggel szédülsz, legalábbis az általad leírtak alapján.

ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mennyi vizet iszol? Igyad, igyad a vizet!


[link]


X-eld ki az elején lévő reklámot.


[link]


(neten fent van)

ápr. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérlek írd meg ha kiderült mert nekem is hasonló problémám van.
ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!