Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan állapítják meg a...

Hogyan állapítják meg a gluténérzékenységet és muszáj ahhoz glutén tartalmú ételt enni, hogy meg tudják állapítani? Lent még.

Figyelt kérdés

Nagyon nem bírom a glutént és a gabonákat, zabot, árpát sem. Még nem voltam kivizsgáláson, de ezeket már jó ideje kizártam az étkezésből.


Nagyon rosszul voltam, amikor ilyesmit ettem, de szerintem nem feltétlenül vagyok gluténérzékeny.


Viszont nem akarok glutént bevinni. Úgy ki lehet mutatni, ha gluténérzékenység lennék?



ápr. 19. 07:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a különbség, hogy az allergia azonnali reakciót vált ki a szervezetedből es legtöbb esetben nem is súlyos, míg az intolerancia azt jelenti, hogy a szervezeted nem képes feldolgozni pl a glutént és gyulladásokat hoz létre bárhol. Úgy, hogy lehet eszre sem veszed, amíg nagyobb baj nincs. Bármit kèpes tönkretenni. Főleg a felszívódást, innentől meg minden borul szép lassan. De erre nyugodtan keress rá a neten.🙂
ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
ápr. 21. 12:22
 13/13 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. Minél előbb csináltass egy cöliakia szűrést. Synlabba egész hamar van időpont, 10 ezer ft. 7-9 munkanap az eredmèny. De 1 hét alatt megvan.

De próbáld meg a házidokit, hátha kiírna wgy cöli szűrést. Akkor pedig ingyenes.

ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!