Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Harag és félelem van bennem,...

Harag és félelem van bennem, a tudatalattimban. Hogy tudnék boldog életet élni?

Figyelt kérdés

A legeslegelejétől kezdeném az életemnek.

5-6 éves voltam, óvodába jártam. Ott kezdődött az egész. Bántalmaztak a társaim. Egy valami nagyon megragadt bennem: Egyedül voltam mindig is. Kint voltunk az udvaron, több gyerek kergetett engem, hogy bántani fognak. Futottam előlük az óvónőhöz, mögé bújtam.


8-9-10-11-12-13-14 éves voltam. Mindig is bántottak. Testileg, lelkileg. Terrorban tartottak. Senki nem állt mellettem. 1 barátnőm volt, őt is mindig bántották. Volt, hogy megrúgtak, volt, hogy felpofoztak (fiúk-lányok egyaránt), de talán ami a legdurvább volt, 3 lánnyal maradtam egyedül az osztályban, majd leültettek a székre és a számba nyomták a papírt, majd befogták a számat. Haza mentem sírva, édesanyám tudta már, hogy mi a baj, biztos megint bántottak. Majd elmeséltem neki, írt is az osztályfőnökömnek, másnap mutattam meg neki félve, amit édesanyám írt. Nem történt semmi, ezek a lányok megúszták egy igazgatóival.

Persze folytatódott minden tovább az ált. iskolai évem utolsó napján is.

Sosem volt merszem visszaszólni, pedig legbelül felemésztett a harag. Sosem mutattam ki hogy félek, de legbelül reszketett a lelkem.

Ma ez vagyok én, egy roncs.

24 éves fiatal nő vagyok. Párkapcsolatban élek. A semmin is kitudok akadni mindig, előjön a harag ha kell, ha nem.

Sehova nem merek egyedül menni, félek az emberektől, félek a reakcióktól, félek mindentől is, ami a külvilág. Nincsenek barátaim, nem tudok barátkozni, elszigetelődök teljesen minden elől.

Szeretnék végre egy egészséges, kiegyensúlyozott életet élni, szeretnék végre kiállni magamért, szeretném végre nyitottabbnak látni a világot, de ez a félelem és ez a harag meggátol teljesen engem.

Tanácsot, illetve segítséget szeretnék kérni tőletek. Tőletek, akik átélték ugyanezt és tőletek, akik bár nem élték át ezt, de külső szemmel is tudnak esetleg valamit mondani.



ápr. 24. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Pszichológus
ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megéri fizetni? Valóban segít annyit, hogy megváltozzon az életem? 😊
ápr. 24. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Ha változni akarsz valóban segít. De persze meg kell találni a megfelelő szakembert. Ha az első nem jó ne félj váltani
ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
ápr. 24. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!