Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tyúkmellkas tapasztalat?...

Tyúkmellkas tapasztalat? (pectus carinatum) Pectus carinatum brace

Figyelt kérdés

Nekem van tyúkmellkasom, ezt általános iskolában közölték velem, azóta nem javult a helyzet, sőt..

Most középiskolában vagyok, végre ott vagyok anyagilag és időben, hogy el tudnék kezdeni törődni vele (tudom, hogy jobb lett volna hamarabb).


A műtétről nagyon hamar lebeszéltek többen is, azonban találtam egy lehetséges megoldást, a "pectus carinatum brace" módszert, ami elviekben néhány hónap alatt megoldást adhat, ha elég korán kezdik használni.


Valakinek van tapasztalata tyúkmellkassal kapcsolatban?

Hogyan kezelte, mikor realizálta hogy neki is van, mennyire befolyásolta az életét, használtatok esetleg brace módszert?



máj. 11. 00:51
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem is van gyerekkorom óta. Hiába foglalkoztál volna vele gyerekkorodban, úgysem tudtál volna vele nagyon mit kezdeni. A megoldás max műtéti, de azzal az a gond, hogy alapból csökken majd a tüdőkapacitás, durva műtét, hosszú a felépülési idő, stb., nem éri meg, inkább sportolni kell, de ezeket meg kell fontolni és orvossal megbeszélni. Az ilyen brace meg hasonlókat felejtsd el, fájdalmas és magát a fizikai deformitást nem oldja meg, nyilván nem is tudja, csak feleslegesen szenvedsz tőle. Nekem az életemet semennyire nem befolyásolja, mert sokat sportoltam és az valamennyit javított rajta, esztétikán kívül semmilyen gondot nem okoz, amúgy meg nem is érdekel sem strandon, sem uszodában, sehol, más meg kövér mint állat, stb. Amúgy senki sem foglalkozik vele, rengeteg csajom is volt, soha senkit sem érdekelt.
máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!