Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nem bírom ki, hogy ne...

Ha nem bírom ki, hogy ne sörözzek munka után akkor létezik erre gyógyszer vagy valami amit szedhetek?

Figyelt kérdés

Napi 6-7 sör, hétvégén még több , sokszor próbáltam hogy leteszem , de egyszerűen mentálisan annyira kivánom, hogy mindig megmagyarázom magamnak , hogy nem baj az..


Nincs erre valami gyógyszer vagy valami? Elhatározásból nem megy és egyedül élek így más sincs aki segithetne, hogy nem engedi, hogy igyak


máj. 14. 17:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
86%
Nincs , próbálj egyedül leállni ezzel mindenképp!
máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha nincs otthon sör, nincs is mit meginnod.

Szakember segítségét tudod kérni, de leginkább rohadt nagy elhatározásra van hozzá szükség.

máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2


Ezzel az a baj, hogy simán letudok menni venni, sőt már rendelésre is kihozzák házhoz..

máj. 14. 17:32
 4/12 anonim válasza:
81%
Nem is akarsz leszokni úgy tűnik
máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%

Idd meg ha jólesik.

Egyszer élünk,ki tudja meddig ha attól a sörtől érzed jól magad,akkor idd meg.

máj. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Gyogyszer nincs, addiktologus van, meg kozossegek vannak (pl Anonim Alkoholistak)


Hala az egnek,h nincs parod, csaladod,mert oket is tonkretenned az ivasoddal. Es akkor is csak sajat elhatarozasbol es erobol tudnal leallni, ha tenyleg akarnal, olyan nics, h valaki "nem engedi, h igyal". Beszelhetnenek neked, falrahanyt borso lenne,amig te nem akarod ugy igazan.

máj. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Takarodjatok már trollkodni más kategóriákba, ne itt próbáljátok provokálni az embereket.. az egészség kategóriában nem túl illendő.
máj. 14. 17:48
 8/12 anonim válasza:
86%

Itt senki sem trollkodik.

Lekell állnod, mert csúnya vége lesz, lehetőleg még családalapítás előtt mindenképp, mert ezt egy gyerek sem érdemli!

máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl régen még elérhető volt egy diszulfirám hatóanyagú tabletta, amely durva rosszullétet okozott, ha az ember erre ivott, persze ezt csak addiktológus vagy pszichiáter szakorvos írhatta fel.

Azt olvastam, hogy Ausztriában beszerezhető, de rettentő drága, 24 tabletta 40-50 ezer Ft. Másrészt nyilván a kiváltása lehetetlen, ha itthon már nem írják fel.


Én is azt gondolom, hogy érdemes lenne addiktológushoz fordulnod, beszélni vele erről. Lehet, hogy írna is fel enyhébb gyógyszereket. Én ezt tettem.


Hasonló cipőben jártam, munka után nem volt senki és semmi. Persze hasznos dolgok voltak (lettek volna), de olyanok, amik gyors és könnyű kikapcsolódást adtak volna (mint az alkohol), nem voltak. Azzal szembesültem, hogy nem annyira az alkohol hiányzott igazából, hanem valami örömforrás, csak már annyira megszokottá vált, hogy munka után betértem valamelyik boltba söröket venni, hogy szinte el sem tudtam képzelni, hogy lehet mást is csinálni. Pokoli nehéz leépíteni szokásokat, vagy hát számomra az volt. Én gyenge ember vagyok, Te nem vagy az!


Ha tudsz találni olyan elfoglaltságot, ami tényleg érdekel, ami örömforrás, az segíthet. Nekem bevált. Nehéz a szokásainkat megváltoztatni, pláne, ha már fizikai függőségről van szó, de meg lehet csinálni. Van az a szintű alkoholizmus, amikor már nem is szabad hirtelen, orvosi segítség nélkül leállni, mert akár bele is lehet halni az elvonásba, ilyenkor segíthetnek az orvosok és a gyógyszerek (nem feltétlenül a drasztikus gyógyszerek). Ebben tényleg orvosi segítséget kérnék, hogy legyen, aki megmondja, hogyan kellene hozzáfogni.


Az AA csoport, az örömet okozó szabadidő, annak értelmes eltöltése pszichésen segíthetnek. A sport is hatásos lehet. Gyógyuló alkoholistaként írtam mindezt, nem szakemberként.

máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9


Köszönöm a normális választ, 50 ezer forint közel egy havi adagra nekem nem sok, kb. alkoholra is elmegy ennyi, az ehhez köthető plusz ételrendelések stb. már nem is számolom.


Sajnos nem uralkodik fel az örömszerző hobbi se, csak akkor gondolok már erre, hogy jó lett volna inkább azt csinálni mikor megittam pár sört, amíg nem iszom meg addig inkább csak azon kattogok, hogy ihatnák is inkább.


Fizikai függőségem nincs, csak mentális, de az elég erős.

máj. 14. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!