Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mennyire komoly, mindenképp...

Mad Max2 kérdése:

Ez mennyire komoly, mindenképp kell(ene) szednem koleszterincsökkentőt?

Figyelt kérdés

összkoleszterin: 7.5-----2.8-5.2

szérum triglicerid: 3.6----- 0.7-1.9

HDL-koleszterin: 1.7-----0.9-2.1

LdL-koleszterin: 4.2-----<3.2



Akinek van/volt gondja a koleszterinszintjével, vagy aki ért hozzá mert mondjuk orvos azok válasza érdekelne.

köszi:)



máj. 14. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Koleszterincsökkentöt nem kell szedni , nem is érdemes, mert többet árt, mint használ!

Viszont ha megfelelö életmódot folytatsz, nem is lesz rá szükség.

máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a koleszterincsökkentő nekem se túl bizalomgerjedsztő a rengeteg mellékhatása miatt
máj. 14. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:

A koleszterinszintet általában "túlgondolja" az orvosok zöme. De van egy szint, ami felett már valóban oda kell figyelni rá, főleg amikor a trigliceridszint is emelkedett, mint nálad, mert nagy mértékben megnő a szív-, érrendszeri betegségek kockázata. 7 feletti összkoleszterinnel és 3.6-os trigliceriddel már foglalkozni kell. El kéne kezdened gyógyszert szedni és emellett tudom javasolni az articsóka fogyasztását. (Nekem pl. a 6.7-os koleszterinemet vitte le 1 hónap alatt 5.5-re, de azok a betegeink, akinek ajánlottam, szintén jó eredményeket mutattak.) Kezdd el a gyógyszert, szedd 3 hónapig az articsókával együtt és utána meg kell ismételni a vizsgálatot. Ha ezalatt az idő alatt eléred a 6.0 körüli érteket, akkor a gyógyszert hagyd abba. Az articsókát kúraszerűen kel szedni, aza 3 hónap szedés után szünet és ismét 3 hónap szedés. Így lehet, hogy szinten tudod tartani gyógyszer nélkül a koleszterinedet.

[link]

máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És igen, a gyógyszer ártalmas, de mindig mérlegelni kell a haszon és kockázat arányát. Ilyen magas koleszterin esetén már nagyon magas a kockázat!
máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Koleszterinkutatásokkal kapcsolatban érdemes olvasni prof. Dr Horváth Istvánról.
ma 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!