Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik szedtek magnéziumot vagy...

Akik szedtek magnéziumot vagy egyéb vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, egyebet amiatt, mert a vérkép hiányt mutatott valamelyikből! Melyikből volt hiányod és milyen lett az eredmény az adott dolog szedése után? Egy következő vérkép alapján?

Figyelt kérdés

máj. 16. 01:52
 1/7 anonim ***** válasza:

B12 hiány, szedtem a megadott mennyiséget, három hónap múlva kb a kellő intervallum közepére felment.

Vas, szintén.

D vitamin, azóta se mozdul.

máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! D vitaminból mennyit szedtél? Mostanában mindenhol azt olvasom, azt hallom, hogy bizonyos betegségek esetén nagyon meg kell emelni az adagot. Mennyit szedsz naponta? És a többiből?
tegnap 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
A többire nem emlékszem, de D vitaminból heti 1-szer kellett 10,000-t. Nem segített. Az egyetlen dolog, ami segített az a D vitamin szuri, de azt itthon nem tudom meg lehet-e kapni. Akkor se sikerült normális szintre tornázni, de a 30-as szintről felment az 50-eshez. (75-től ideális elvileg).
tegnap 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És nem mondta az orvos, hogy mi lehet ennek az oka? Milyen betegséged van?

Mostanában sokkal nagyobb dózisokat javasolnak. Nem heti adagolásban, hanem napi 200000 IU. De valójában az nem olyan sok, átszámolva.

Sportolsz vagy mozogsz vmit?

tegnap 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Hashimoto, autoimmun pajzsmirigy alulműködés. Az emésztésem rossz, ez sokszor együtt jár az ilyen betegséggel. Valszeg ezért nem szívódik fel és/vagy nem konvertálódik használható vitaminná. A szuris verzió megkerülte a gyomromat, szerintem azért segített.
tegnap 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Biztosan beadják itthon is injekcióban. Most Magyarországon vagy?

Én is meg akarom emelni a dózist D vitaminból.

Áteresztő bél szindrómád is van?

ma 01:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Az előbb hallottam, hogy magán helyeken már nem D3, hanem D vitamint adnak!!! Hátha téged is érdekel.
ma 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!