Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség! Gyulladt fejbőr?

Segítség! Gyulladt fejbőr?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már 2 éve gyorsan zsírosodik és hullik a hajam. Próbáltam mindent, hajszesz, Varga cseppek, samponok, le is vágattam egész rövidre (hosszú, göndör hajam volt és a fodrász mondta, hogy lehet a súlya húzza le, amiatt hullik) de semmi sem segített. Azóta már oldalt fáj is, viszket és egyre jobban zsírosodik.


Elmentem több mint 1 hónapja egy hajgyógyászhoz, kivizsgált, és megállapította hogy be van gyulladva, mondta hogy vissza hív, de nem hívott. Ha hívom, akkor meg nem veszi fel. Ezután ha bármit is csinál, őszintén, nem fogom elhinni. A háziorvos annyit mondott hogy próbálkozzam tovább hívni, ez sem nagyon segített.


Nektek van bármi tapasztalatotok? Fiatal vagyok, nem kéne hogy így nézzen ki a hajam, és már kezdem feladni. Mit tegyek? Kihez forduljak? Már az is nagy segítség, ha tudom hogy merre kezdjek el kutatni.


(Minden vérvétel eredménye jó, volt vagy 5 ebben a 2 évben

A fogaimat megcsináltattam, szóval az sem lehet a probléma forrása

Még hormonális probléma lehet, de olyan vérvételt is csináltam, az sem mutatott semmit, viszont pont abban a korban vagyok)



máj. 21. 05:01
1 2
 1/11 L.. István ***** válasza:

Ugye nem vagyok bőrgyógyász, de nem lehet, hogy szeborreás dermatitiszed van (ha jól írom)?


[link]

máj. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Erre az orvos is gyanakodott, majd mivel nem korpás a fejbőröm, így azt mondta ez nem nagyon valószínű. Ugyanezt elmondtam a hajgyógyásznak, aki azt mondta hogy mikrogyulladások vannak minden hajhagyma körül, (látni is lehetett, erős, piros foltok), de azt mondta hogy gombának semmi nyoma.


Szóval őszintén fogalmam sincs. Ha nem találok mást, akkor megfogadom amit mondasz, és vissza megyek az orvoshoz ezzel. Köszönöm szépen!


De azért várok még, hátha valaki mást is tud mondani, minél több lehetőségem van annál jobb :)

máj. 21. 05:37
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Teafaolajos sampon?
máj. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 L.. István ***** válasza:
Azért próbáld ki a Nizoral sampont vagy valami kéneset, Detergens sulfuratum.
máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nezz utana annak hogy “no poo” tehat amikor emberek abbahagyjak a bolti samponok hasznalatat. En 1 eve abbahagytam. Nagyon sokfele termeszetes mod van, en kb az osszeset vegigprobaltam es mindenkinek mas valik be igazan. Rengeteg YT video van errol.

Hidd el nem kell mereg draga csoda sampon meg orvosok sem. Az mindig csak lehuzas.

Nekem a fejemen valami seb keletkezett, 2 is, nedvezett is, verzett is, beleragadt ott a hajam. Nem tudtam rajonni hogy mitol es azota sem tudom. Elsonek en szodabikarbonaval mostam meg es aztan vízben higított almaecettel leoblitettem. Csípte eleinte de megszunt a problema. Utana lehet kiserletezni mindenfelevel h mitol no gyorsabban stb de a fejbor problema miatt en ezzel kezdenem. Sok sikert

máj. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5. Nekem az arcom és a nyakam viszket. Nem tudok aludni. A szódabikarbóna segíthet???
máj. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6. Arcra/borre sajat keszitesu hagyomanyos szappan lenne jo, amit te fozol. Zsír, lúg es víz kell hozza meg adhatsz hozza egy kis kokuszolajat vagy kakaovajat (de anelkul is jo). Nekem ettol elmult az ekcemam meg az ilyen borproblemaim.

En ebbol a videobol tanultam el:


[link]


Sokkal konnyebb mint barki gondolna es gyors is, aztan elore megvan fel evre valo szappan.

Lehet venni is marhazsírbol keszult szappant de a sajat ezerszer jobb. Ha venni akarsz akkor nez dmeg h mas ne legyen benne ezeken a hozzavalokon kivul. Pl az amazonon a “Grandma’s pure lye soap” jo, en azt vettem parszor amig raszantam magam a sajat szappan fozesre. Ezeket lehet egesz testre, nyakra, arcra mindenhova hasznalni.

máj. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 L.. István ***** válasza:
52%
#6: Ja, próbáld ki a hagyományos mosószappant.
máj. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Utána nézek mindennek, és megfogadom a tanácsokat!
máj. 22. 12:51
 10/11 anonim ***** válasza:
❤️
máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!