Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat már napok óta a...

Mitől fájhat már napok óta a fejem? Csak baloldalt.

Figyelt kérdés

16éves vagyok,rendesen alszom,stb. Régebben gyakran fájt a fejem,ráfogták,hogy migrén. Olyan fél évig egyszer nem volt semmi bajom,most pedig 9napja folyamatosan fáj a fejem baloldala,fájdalomcsillapító sem állítja ki,kialudni sem tudom. Ezenkívül szédülök,ha hirtelen belenyilall,és nemtudom beleszámít-e,hogy hirtelen hangulatváltozásaim vannak,pedig ez nem volt jellemző rám,most pedig rengeteget sírok..:/

Mitől lehet ez?


2010. nov. 15. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem 9 éve fáj a fejem, túl vagyok mindenféle kivizsgáláson, akkupunktúrás kezelésen, amitől egy évig elmúlt majd visszajött, és az időjárás a mai napig rettenetesen befolyásolja, és sokat szenvedek vele én is. Gyógyszer nekem sem használ, alvás nem használ. Talán igyál sok folyadékot, lehet neked az okozza. 23L
2010. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Orvoshoz kell menni, mint mindig, ha újfajta fejfájás jelentkezik.


Van olyan fejfájás, ami egy oldalon jelentkezik, folyamatos, gyenge vagy közepesen erős és néha felerősödik. Könnyezéssel, izzadással is járni szokott. Ez a folyamatos migrén (hemicrania continua), mely ritka, az orvosoknak esetleg eszébe se jut. Nem reagál a fájdalomcsillapítókra, de egy speciális fájdalomcsillapítóra igen.


Nem tudok róla, hogy hangulatváltozásokkal jár, szerintem 16 éves korban amúgy is gyakoriak azok.


Orvoshoz kell menni, ha az orvos tanácstalan, akkor továbbküld neurológiára, aki megvizsgál, lehet, hogy továbbküld ct-re, mri-re. Ki kell zárni, hogy egyéb betegség okozza a fejfájást. Ha csakugyan önálló fejfájásbetegségről van szó, akkor fejfájásra specializálódott központokban kell diagnosztizálni és kezelni.

2010. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!