Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja a haj túl gyors...

Mi okozhatja a haj túl gyors zsírosodását, elvékonyodását?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap hajat kell(ene) mosnom. Ha megmosom 1-2 naponta, akkor is, és ha kimarad 4-5 napig, akkor is éppúgy hajmosás utáni napon már aktuális az újabb. (Mivel gyesen vagyok, így belefért kipróbálni a 4-5 napot.)

Az általános: este hajmosás - másnap délután 4-5 órakor már kezd zsírosodni, és utána reggel felkeléskor már úgy néz ki, mint aki 2 hete nem mosott.


Hirtelen kezdődött ez az egész kb. 2-3 hónapja. Nem tudom semmihez kötni. Kb. 7-8 hónapja PH bőrbarát sampont használok (Head&S) gyorsan zsírosodó hajra, mivel azelőtt is gyorsan zsírosodó volt - csak akkoriban a gyorsan zsírosodáson 3-4-5 napot értettem. Néhanapján elhasználom a régi samponokat is (hajszínezős, gyógynövényes normál hajra, könnyen kifésülhető hajra egy másik márka...stb), de csak a hajvégekre, hogy a bőrrel ne érintkezzen. akkoriban volt a gyógyszertárakban ingyenes hajanalízis, és ott javasolták a PH bőrbarát sampont, bár csak enyhén károsodottat állapítottak meg, ami állítólag szinte mindenkinek van, aki nem ilyen sampont használ. Balzsam: ahogy meg van írva, csak a hajvégekre kerül. Nem dörzsölöm a hajtövénél hajmosáskor. De azért kipróbáltam azt is, 4-5-ször egymás után, hátha a vérkeringés javításával változik - ugyanígy maradt.

Ált. csak kicsit szárítom, majd a lakásban szárad meg teljesen, de volt már, hogy teljesen megszárítottam. Kerülöm a magas hőfokot, de azért előfordult ez is, nincs különbség. Néha nasználok csak hajhabot - ettől sem zsírosodik előbb, ugyanez a menet -, mást nem.

Autóval közlekedem, igaz, sapka nélkül, de sokáig nem vagyok hideg levegőn.

Azt hiszem mindent leírtam, aminek ismereteim szerint köze lehetne hozzá, de mintha ezeket jól csinálnám, nem ezek okozzák.


2011. jan. 11. 01:39
 1/4 A kérdező kommentje:

A hajam vége szőke, töve eredeti színű, de már évek óta.

Fogamzásgátlót nem szedek. 37 éves vagyok.

Nem tudok hormonális problémáról, nem híztam, nem fogytam az elmúlt hónapokban.

2011. jan. 11. 01:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak tippelgetni tudok, mert elég fura, hogy ez hirtelen következett be. Általában a haj zsírosodást a bőrtípus határozza meg és a faggyúmirigyek. Túlzott faggyúmirigy-működés következtében a haj erősebben és gyorsabban zsírosodik. Ennek oka lehet helytelen táplálkozás, stressz. Saját tapasztalat, hogy a gyakori hajmosás még inkább fokozza a haj zsírosodását, jobb lenne újra megpróbálni kitolni 3-4 napra.

Többféle megoldás is létezik, ami nekem bevált, a hajfestés. Nagymértékben szárítja a hajat, így az kevésbé zsírosodik. A gond csak az, hogy nem minden szín esetében elég a tövet festeni, ez csak a szőke és a fekete haj esetében megoldható, a rendszeres teljes festés viszont roncsolja a hajvégeket (bár a színező kíméletesebb és nekem az is segített).

Sajnos én is hiába használtam mindenféle zsíros hajra való sampont, akkor is meg kell mosnom a hajam olyan 4 nap után. Csak akkor bírja 5-6 napig, ha be van festve/színezve.


Az elvékonyodásról nem tudok nyilatkozni, de az lehet vitaminhiány vagy valami betegség jele is, esetleg örökletes dolog.


Talán csináltathatnál egy vérképet, hogy minden rendben van e.

2011. jan. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez pajzsmirigy alulműködéés tipikus egyik tünete.Belgyógyász-endorkinológus kéne.

Többi tünete a köröm vékonysága, töredezése, zsírosabb arcbőr, fáradékonyság.

2011. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és ha van még, várom az öteleteket.

Fáradékony nem vagyok, ebben inkább egyre jobb a helyzet, ahogy a gyermekem nő. Új stressz nem történt az elmúlt hónapokban, de valóban, ez is okozhatja!

Azért a vérkép tervben.

2011. jan. 11. 14:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!