Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha valaki anorexiá...

Mi a teendő ha valaki anorexiás és nem jön meg neki?

Figyelt kérdés
Ennek milyen egészségügyi kockázatai vannak? Mit lehet ilyen esetben tenni?
2011. febr. 17. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Elmarad a peteérés, meddőség . Hízni kell, elérni a magassághoz a normál testsúlyt.
2011. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Meddő is lehet ettől valaki, szóval orvoshoz kell menni, és megtanulni enni. Tudom, h ez nem megy olyan könnyen :/

te vagy anorexiás?

2011. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én vagyok. Nőgyógyásztól nagyon félek, nem szeretnék menni hozzá. Az a baj, hogy ha hízok akkor teljesen kiborulok, mert rettegek az elhízástól, viszont ha fogyok nagyon félek, hogy kórházba kerülök és nőgyógyászhoz kell mennem. Mit tehetnék??
2011. febr. 17. 14:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen laikusként gondolom, hogy ha már tisztában vagy azzal, hogy anorexiás vagy, és nem tagadod, jó kezdet. El kéne mennek orvoshoz, de nem nőgyógyászhoz. Nem a menstruáció kimaradást kell elsősorban kezelni, hanem azt a betegséget, ami okozta (lsd. anorexia). Szerintem pszichológusi segítségre lenne szükséged, pont azért, hogy 'ne borulj ki attól, ha hízol'.
2011. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erre csak az a megoldás, ha kigyógyulsz az anorexiából. Akkor remélhetőleg magától is helyreáll a ciklusod. De így nem lehet vele semmit kezdeni. Adhatnak esetleg hormonokat, de attól ugyanúgy nem lesz peteérésed, csak vérzésed, szóval nem jó az égvilágon semmire, csak elfedi a problémát.

Keress fel egy szakembert, mielőtt tönkreteszed magad.

2011. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom, hogy minél hamarabb keress fel egy pszichológust! Ha már cikluskimaradást okoz, akkor nagyon nagy baj van! Amikor anorexiás voltam, akkor 168 centihez 38 kilóra fogytam, de még így sem volt vérzéskimaradásom! Ha a pszichológushoz jársz, az nem jelenti, hogy annyit kell enned, amíg meghízol. Én most 50 kiló vagyok, és bevallom kicsit bepánikoltam, hogy 5-össel kezdődik a súlyom, de szerencsére bátorítom magam, hogy ez így normális. Meg kell keresni az okot, amiért kialakult az anorexia. Én pl. gyűlöltem iskolába járni a szemét osztálytársaim miatt, és ha beteg voltam, nem kellett menni. Így el is ment magától az étvágyam, és a tartósan alacsony súlyom miatt folyton beteg voltam. Sajnos így, a gyógyulás után négy évvel is maradtak károsodásaim, amit az anorexia okozott (striák, evés utáni hasgörcs stb...). Szóval irány a pszichológus, és gyógyulást!
2011. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen igaza van az utolsóknak.

Sajnos az a baj,hogy te csak magadat látod, de aki kívülről lát az bizony már undorodik tőled.Te nem veszed, vagy nem akarod észrevenni az emberek rosszalló pillantását,vagy hogy megnéznek, mert látszik rajtad,hogy egészségtelen vagy.Ideje orvoshoz menni. Egyébként nem árt tudnod, ha nem eszel fehér lisztet és cukrot, akkor nem fogsz hízni zsírra, csak egészséges alakod lesz.Ez a cukrosok egyik alapvető diétája is.Inkább ez,mint hogy nem eszel semmit.

2011. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzetben vagy, mert most olyan dolgoktól félsz, amiről egyszer azt kívánod majd, bár megtetted volna. És most még csinálhatsz úgy, hogy ne legyen késő. Amíg nem lesz normális testalkatod, nem fog megjönni, mert a szervezeted így jelzi, hogy nem vagy alkalmas a gyerek kihordására, magadat is alig tartod fent, és így a menses értelmetlen. Ebből tényleg lehet meddőség, ha tartósul. Aztán egy napon meg fogsz majd őrülni, hogy kisbabád lehessen, és mindent megtennél érte, de már késő lesz... Most még nem az. Menj el a nőgyógyászhoz, ne félj tőle, mert nincs miért, és főleg menj el pszichiáterhez, aki az anorexiában tud neked segítséget adni a gyógyuláshoz. Ez nem olyasmi,amiből egyedül szokás kijönni, neked külső segítségre VAN szükséged. Vedd igénybe. Egyébként mit gondolsz, mit fog egy nőgyógyász csinálni veled, amitől félsz?
2011. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én nekem szerintem most sikerül kilábalnom abból, h beleessek az anorexiába. Egyre kevesebbet ettem, a minimum tápérték sem volt meg, inkább lefeküdtem aludni csakhogy ne egyek. A következmény: féléve nem jött meg, a hajam nagyon hullik, hangulatromlás...ennek háttérkövetkezménye h megromlott a kapcsolatom a családommal, mert mindig frusztrált voltam, hirtelen haragú. A hajam nagyon sajnálom, nem is érzem már az arcom egyátalán szépnek.

Nögyogyász fogamzásgátlót irt fel, amitől megjött, de ez csak felületi kezelés. A hajamra gyógynövényt használok.

Csak ugy lehet kilábalni ha változtatsz a gondolkodásmódodon és elkezdessz enni. Láthatóan javul majd az egésszéged, és akkor nem fognak szólni h egyél és nem lesz ami frusztrálna.

Nőgyógyászhoz mindenképp menjél, ha a pszichiáter gyógyszert irna fel azt ne fogadd el. A változtatás életmódváltás, ahogy elöhoztad az anorexiát. Ugyanugy neked kell eltüntetned, nem kémiai vegyületektől kell várni a javulást, azok csak függőséget okoznak.

Sok sikert!

Tudod hogy ezzel a női hormonjaidat tünteted el?

Késöbbi következmények: csontritkulás, sziv vérrellátása csökken, meddőség!

Inkább legyen rajtad egy-két kiló fölösleg, minthogy igy élj. Ne legyél a kis beteg léányzó, akit sajnálni kell!

2011. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!