Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megállapítható vizsgálatok...

Megállapítható vizsgálatok nélkül, hogy valakinek Raynaud szindrómája van? Mi az a KLS kezelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most 31 éves vagyok, de már tinédzser korom óta hidegek a lábaim. Az évek során odáig fajult a dolog, hogy nyáron is zokniban alszok, télen pedig két zokniban, mamuszban és lábszármelegítőben. Továbbá néhány éve már a hideg-nyirkos láb téli kísérője az állandó felfázás. Ezen a télen pedig eljutottam odáig, hogy a jobb lábamon néhány ujjamon fagyási sérülések keletkeztek. Beutaltak az érsebészetre, ahol egyetlen komoly vizsgálat nélkül kimondták, hogy Raynaud szindrómám van. Közölték, hogy ezt leginkább egy ú.n. KLS módszerrel (percután lumbális kémiai szimpatektómia) lehet jól kezelni (egy hosszú tűvel valamit befecskendeznek egy idegszálba- úgy rémlik), ígyhát átküldtek a fájdalom ambulanciára. Miután van ismerősöm, aki ebben a betegségben szenved és már túlesett egy borzasztóan komoly műtéten, megörültem, hogy egy szúrással túlleszek a dolgon és vállaltam. Éppen csak azóta gondolkodom, hogy igazán fogalmam sincs, hogy mit.

Mi az a kontrasztanyag, amit befecskendeznek, mi arra a garancia, hogy tényleg jobban leszek, milyen kockázatok vannak. És ami a leglényegesebb: a neten sokmindent elolvastam, a tüneteim valóban Raynaud szindrómára utalnak (bár nekem a lábam érintett), de ki lehet ezt minden vizsgálat nélkül jelenteni?

Légyszi írjatok arról valamit, hogy mi ez a KLS kezelés. És mire számíthatok kockázat, mellékhatás és eredmény területén.

Nagyon köszönöm!


2011. febr. 17. 20:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy a Raynaud általában kísérő betegség, és van egy alapbetegség. Ezt nem szokás keresni? Mik lehetnek azok?
2011. febr. 17. 21:04
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg Raynaud-ra jellegzetes tüneteid vannak akkor immunologushoz érdemes elmenni, lehet autoimmun betegség tünete vagy előjele.
2011. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 poiu ***** válasza:
A leggyakrabban elsődleges, tehát nem valaminek a tünete vagy következménye. A másodlagos idősebb korban jelenik meg általában, tehát a tiéd szinte biztos, hogy elsődleges. Ez jó hír, mert azon túl, hogy kellemetlen, meg naponta meg kell nézned kezed lábad hogy nincs-e sérülés vagy kezdődő fertőzés rajta, más dolgod nem kell, hogy legyen vele. Miért kéred, hogy kezeljenek?
2011. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem kértem, hogy kezeljenek, nem is nagyon ajánlottak más lehetőséget. Most, hogy utána jártam néhány dolognak, eljutottam oda, hogy időpontom van immunológushoz - a háziorvos javaslatára -. Más orvosok sem értették, hogy miért akarnak kezelni. De nem azért mert túl fiatal vagyok, hanem egyesek szerint más probléma is lehet a háttérben, mások úgy vélik, hogy ha már ezzel kezdjük, akkor mi lesz a következő lépés, ha ez a kezelés már nem folytatható (mert 3-4 alkalomra van lehetőség talán).
2011. febr. 22. 18:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, és azért ajánlottak kezelést, mert szerintük randák a sebek a lábamon. Bár szerintem nem olyan rondák, és már múlóban is vannak. Most ott tartok amúgy, hogy lemondom és nem kérem a kezelést. Az egyetlen dolog egyébként ami miatt vállalnám az az lenne, ha valaki 100 %-os esélyt adna arra, hogy ez a folyamatos téli felfázás - ami a hideg, nyirkos lábam miatt van - megszűnne végre, mert ez kegyetlen.
2011. febr. 22. 18:06
 6/7 poiu ***** válasza:

Naponta meg kell nézned a lábadat, szar ügy, de csak 1 perc. Nem lehet seb a lábadon. Ha valami kezdődik, legyél rajta.

Van néhány áldott betegség, ami miatt az emberek kénytelenek magukra már fiatal koruktól figyelni, és ezért jobban és tovább élnek mint az "egészségesek" :-)

2011. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ez az utolsó mondat nagyon igaz.

Két seb már lassan két hónapja a lábujjaimon van egyébként, de szépen múlnak, a többi kicsi volt, azok már nem is igen látszanak. Márc 9-én megyek az immunológushoz, a javulási tendenciát figyelembe véve addigra teljesen el is múlnak.

Egyébként a kezemen a bőr minden télen borzasztó rondán, szinte pikkelyszerűen kiszárad, ha ökölbe szorítom sok helyen meg is vérzik. Az is lehet ettől? Mert ez tuti nem múlik el márc 9-ig, legfeljebb májusra. Akkorra szokott ugyanis rendbe jönni. Kentem én már minden sz.rral, de semmi, dokihoz meg nem nagyon járok, így bőrgyógyi nem látta.

2011. febr. 23. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!