Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A begyulladt fog lelohad magától?

A begyulladt fog lelohad magától?

Figyelt kérdés
Nincs begyulladva a fogam, csak érdekel.
2011. márc. 7. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, a fog nem jön helyre magától. Maximum a fog elvesztése után múlhat el a gyulladás.
2011. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy idő után biztos, csak addigra az ember szeme kiugrik a fájdalomtól. Még nem próbáltuk ki, korábban zsályateával öblögettünk, most van aloe veránk, annak a leveléből a kocsonyát tartjuk a gyulladt fogon, de csak a fogorvosig jutásig. Nekem az ínyem szokott begyulladni, nem a fogan, de a fogamnál érzem a fájdalmat. Első alkalommal rohantam az fogdokihoz, aki antibiotikumot írt fel, mert nem a foggal volt a baj, hanem az ínyemmel.
2011. márc. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, de miután a szúvasodás átette magát az idegeken abba marad a fájdalom, legalábbis a fogban. Ez után a fog alatt tályog képződik, majd elkezd átterjedni az állkapcsodra/koponyacsontodra a gyulladás, onnan pedig a többi fogra. Ez a többi fog elvesztését is jelentheti. Továbbá a gyulladás áttterjedhet a szívizomra, ami halálhoz vezet.
2011. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" Nem, de miután a szúvasodás átette magát az idegeken abba marad a fájdalom, legalábbis a fogban. Ez után a fog alatt tályog képződik, majd elkezd átterjedni az állkapcsodra/"

Én pontosan így jártam..A végére már nem fájt a fogam,de állandóan lökte ki magából a gennyet.A fogorvosnál derült ki,hogy gennyes tályog van,és az állkapcsomat szétmarta..3 órás szájsebészeti műtétem volt(érzéstelenítéssel) és hónapokig gyógyult az állkapcsom..Ennek már 2 éve,de időváltozás idején az állkapcsom ugyanúgy fáj,mintha fogam lenne ott..(ahogy a törött csont is érzi az idő változást így én is érzem az állkapcsomba)

Soha nem halasztom azóta a fogászati kezelést..

2011. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A begyulladt fogat mindig kezelni kell, antibiotikumot szoktak rá felírni és húzzák, ha csak nem menthető még a fog!
2011. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!