Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Autóban rosszullét, hányinger....

Autóban rosszullét, hányinger. Nektek mi segített? Utazási gyógyszer?

Figyelt kérdés

barátnőm autóban max 1 órát bír utána rosszul lesz (de csak autóban). Szerintetek ez pchihés gond ? Bebeszéli magának hogy rosszul lesz.

Vagy van erre valamilyen gyógyszer ?


2011. márc. 13. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Pszichés gond, bizony. Adj neki placebót: valami szőlőcukrot, amiről azt hiszi, hogy émelygés elleni gyógyszer.


Amúgy meg B6, Daedalon, gyömbér, ..

2011. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szamóca. ***** válasza:

lehet pszichés is, de nem feltétlen.

nézzen a távolba (ha lehet üljön elöl) és az ablakot résnyire huzzátok le. igyon sok hideg ha lehet szénsavas folyadékot, és rágózhat is. plsz amiket első írt gyógyszereket azok jók.

2011. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Cukor, rágó. Ha érzi, hogy van valami szájában, a hányinger nem komolyodik.
2011. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a buszutat nem bírom, rágózni vagy cukorkát szopogatni szoktam. Viszont a szénsavas üdítőt/ásványvizet nem ajánlom, múltkor végigszenvedtem miatta az utat, mert böfögnöm kellett tőle, de mégsem jött ki a levegő, hanem inkább generálta nekem a hányingert...
2011. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !:)

Azért gondoltam én is hogy pchihés mert a repülőn semmi baja nem volt. Szerintem azért mert mivel először ült repülőn fel sem merült benne hogy akár rosszul is lehet. A hányingert az autóhoz köti.

2011. márc. 15. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyerekkent engem se lehetett utazni vinni rendesen, de sajna mi nagyon sokat autoztunk es en mindig rosszul voltam.

A deadalontol perceken belul kidobtam a rokat ...


Am azita kinottem. Jo volt ha tavolra neztem es nem magunk mellett a fakat, cukor/csoki hogy ne menjen le a cukrom mert gyakran be is komaltam...de akkor mondjk legalabb mar nem hanytam csak nagyon mosott kaki lettem.


Am az is jo ha eltervezi hogy most milyen jot fog utazni, elvezni fogja a sok szep latnivalot uj tajakat ismer meg ahelyett higy elore rastresszel az utra!


Olvasastol en rosstul voltam, radiot szeretem.

Beszelgetes mikor hogy vmikor jolesett vmikor nem.


Szerencsere mar nemmhanyok de szoktam rosszul lenni hosszu utakon pl. Francioba menet olyanko eleg ha iszok vmi cukosat eszek egy csokit kinyujtoztatom magam hasra parna es kicsit ledolok es varom h jobban legyek...


Igazabol neki kell kitapasztalnia hogy nala mi segit, de ne adja fel, lesz ez jobb!!!

2011. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vezető lábmunkája nem tökéletes (kuplung-gáz kezelés), akkor a hátsó ülésen ülőknél előfordulhat bizonyos mértékű rosszullét. Tehát azt is ki kellene szűrni, hogy ez a rosszullét minden esetben jelentkezik-e, vagy csak egy-két konkrét vezető esetében.
2011. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A többiek jókat írtak. Gyerekkoromban max 2 km-t bírtam róka nélkül, utána non-stop jött. Hosszabb út után rettentően fájt a nyelőcsövem, gondolom szétmarta a gyomorsav.


Felnőttként ha közelre vagy az ölembe nézek (pl olvasás, akár smsé is), akkor ugyanúgy rosszul leszek.

A gáz-fék-gáz-fék-gáz-fék vezetéstől is, akárhol ülök.

Repülőn én se vagyok rosszul. Egyébként a repülő ilyen szempontból máshogy működik.

Az un. "motion sickness" (utazási betegség talán magyarul) azért alakul ki, mert a szemből érkező kép és a belső fülben levő egyensúlyért felelős rendszer nincs szinkronban. Autóban ez valószínűbb, mert sok a tereptárgy.

A repülőből lefelé hiába nézel, annyira magasan vagy, hogy jelentősen nem mozdul a "talaj". A felhőkhöz meg nehéz viszonyítani, nem mondatóak tereptárgynak. Illetve az utasszállítóknak egyenletesebb a sebessége is.

Légörvényben szoktak kollektíven rókázni az emberek.

Utasszállítón már sokszor utaztam, soha nem voltam rosszul. Viszont egy Cesnán három zacsit használtam el pár perc alatt, majd leszálltak, mert állítólag már zöldültem és féltettek...

2011. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. márc. 15. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!