Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkezdtem rendesen inni, napi...

Elkezdtem rendesen inni, napi 1,5-2 litert. Eddig nagyon max. 0,5litert ittam/nap. Fog még valaha jól működni a vesém?

Figyelt kérdés
Erőltettem magamba a vizet, de ahogy megiszom, ki is jön egyből! Mintha át se menne a szervezetemen!
2011. márc. 31. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az a normális, ha kijön a víz, ami bemegy. Nem azért kell inni, hogy bennmaradjon, hanem hogy rendesen ki tudja mosni a veséd a méreganyagokat. Lehet hogy neked most úgy tűnik, állandóan WC-re jársz, de hidd el, ez a normális. Eddig ittál kevesebbet, mint kellett volna. Persze szépen oszd el a napi mennyiséget, egyszerre csak 2-3 decit igyál, ne egy litert erőltess le 10 perc alatt.
2011. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát pedig úgy iszok :/

De megiszom a fél litert mondjuk fél óra alatt,és már az első korty után érzem,hogy ki akar jönni :) Amikor végeztem a fél literrel alig bírom visszatartani,amíg elérek a wcig:( Nem normális ha egyből kijön,mivel nem épül be a szervezetbe egyáltalán.

2011. márc. 31. 11:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem leerőltetni kellene egyik napról a másikra, hanem fokozatosan növelni naponta pár decivel. 0.5 literről nagy ugrás a 2, persze, hogy a szervezeted meghülyül tőle.

Sokáig én is nagyon keveset ittam, aztán koliban rászoktam, hogy mindig van víz a kezem ügyében jó nagy pohárral (kb 0.5 liter), + ami nekem bejött, az a tea, mostanra annak legkülönbözőbb variációi jöhetnek bármilyen mennyiségben, így észre sem veszem, és mégis ott van az a 1.5-2 liter.

2011. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta,erőltetni kell! Nem kell a fokozatosságra törekedni :)
2011. márc. 31. 12:00
 5/13 Olga néni ***** válasza:
DE. A fokozatosságra törekedni kell. Evéskor sem eszed meg az egész napi adagodat egyben.
2011. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A fokozatosságot úgy értem,hogy apránként növelni a víz adagot! Örül a szervezet,h végre rendesen kap vizet! Ez nem olyan,mint a kaja!
2011. márc. 31. 12:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha tényleg már ivás közben ki akar jönni, akkor sürgősen fordulj orvoshoz. Ez nem biztos, hogy arról szól, hogy "fog-e rendesen működni a veséd", lehet, hogy van valami betegséged.
2011. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, nekem is rögtön kijön, sőt, mintha több jönne ki, mint amennyit megiszok. Éjjel háromszor megyek pisilni, nem tudom ez egészségesebb-e vagy az, ha nem iszok többet napi 1 liternél.
2011. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hány kg vagy? Mert lehet, hogy ezt a napi 2 litert a 80-100 kg-os nőknek mondják, nem a mi 60 kilónkra.
2011. márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem is! Most is megittam fél liter vizet! Elmentem wc-re, kb 5 percig ültem rajta,úgy folyt mint a niagara! visszajöttem már emgint kell!
2011. márc. 31. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!