Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tapasztalatok Roaccutan-ról?

Tapasztalatok Roaccutan-ról?

Figyelt kérdés
Bőrgyógyász javasolta. Állítólag erősen fényérzékenyít, nem butaság ezt nyáron szedni? Milyen mellékhatásokra számíthatok a papíron felsorolt több százból? Volt értelme szednetek? Mivel már elmúltam harminc, gyereket is akarok még, igaz, nem egy éven belül.
2011. ápr. 14. 13:16
 1/5 anonim válasza:

Én a világ legjobb gyógyszerének tartom! Ha előbb megtudtam volna hogy létezik, nem lettek volna pattanásaim...:D


Nyáron is szedtem, nekem semmi gondom nem volt. A szájszárazság jelentkezett, de azt orvosolni lehet. Ha érzékeny a bőröd, akkor testápoló azon is segít.


Egy bőrgyógyász azt mondta a hegekkel, amik az arcomon vannak már nem lehet mit kezdeni. Szomorú lettem, de ez a cucc teljesen eltüntette őket. (Aki végül felírta nekem a gyógyszert, ezt előre megjósolta...)


Mellékhatás nem jelentkezett.


DE!

Még anno találtam egy fórumot, ahol elkeseredett tinik küzdöttek a pattanások ellen. Mondom segítek rajtuk, ne későn jusson el hozzájuk az információ, mint hozzám.


Nos, sok válaszoló szerint rajtuk nem segített és a bőrszárazság is nagyon kellemetlen volt.

Ennyi negatívumot ismerek tehát.


Én azt mondom egy próbát megér! Ha nem érzel jelentős javulást 5-6 hét után abbahagyod. Remélem segíteni fog!


Azt, hogy a terhességbe mennyire szól bele sajnos nem tudom.


22Ff

2011. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és mennyibe kerül?
2013. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sotretet szedtem fél évig, ez ugyanaza a hatóanyag (izotretinoin) csak más gyárja. Ha bőrgyógyász írja fel, havi adagja kb. 1500-2000 Ft volt, ha jól emlékszem, de adagolástól is függ.
2013. jan. 20. 19:07
 4/5 A kérdező kommentje:
Féltem tőle, de nagyon-nagyon bevált, bár egész nyáron nem napoztam, jobb lett volna télen szedni.
2013. jan. 20. 19:09
 5/5 Judit1313 válasza:

Én azért kezdtem el szedni a gyógyszert, mert tele voltam durva pattanásokkal,gócokkal stb stb és hiába próbáltunk bármilyen házi cuccot,kozmetikust és antibiotikumot,nem használt. Nagyon el voltam keseredve, utcára sem mertem lépni.Aztán elkezdten szedni a roaccuttan-t és utána kb mar 3-4 héttel látni lehetett a javulást.A mellékhatás az erős(NAGYON ERŐS) szárasság, szájszarasság volt, kb 2hetente kellett utána hajat mosnom, erős fényérzékenység(!!) Vigyázni kell mert ha leégsz most kb 10szer nagyobb esély van arra hogy bőrrákot kapsz. Ja és erősen "cserélődött" a hajam.Inni tilos, én egy pohár csokilikőrt megittam aztán majdnem kórházban kötöttem ki annyira megfájdult a májam. 2hónapja hogy nem szedem de a hajam olyan mértékben hullik hogy orvoshoz kell fordulnunk. Na de mindenkinek máshogy reagál a szervezete, de az én tapasztalataim ezek.:)

16/L

2014. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!