Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az almaecet savas, vagy lúgos...

Az almaecet savas, vagy lúgos bázisu-e? Az orvos szerint a szervezet (úgy általában) el van savasodva. Én meg iszom az almaecetet. Jót tesz ez nekem?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Mivel az ecet = ecetsav, ezért nyilván savas. De hogy jót vagy rosszat teszel vele, azt nehéz eldönteni, mert nem feltétlenül van mindenkinek elsavasodva a szervezete.
2009. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Az almaecet inkább savas, mint lúgos.


De hosszútávon egyébként sem jó inni, mert tönkrevágja a gyomrodat. Miért iszod? Mert ha fogyást remélsz tőle, akkor el kell mondjam, hogy én ittam régebben sokáig, mellette még mozogtam is rengeteget és diétáztam meg minden, és még így se használt.

Felesleges, ne igyad állandóan.

2009. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Az almaecet savasít. Igyál inkább friss citrom levét vízzel, az lúgos és méregtelnít.
2009. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Én ezt már több helyen is olvastam,hogy a citromlé lúgosít,és ennek nagyon megörültem,mert szeretem,de miért csinál akkor gyomorsavat? Volt már hány kidobtam a taccsot egy nagypohár limonádé után..(csak savat

)

2009. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: a citromlé csak akkor lúgosít, ha cukor nélkül teszed a vízhez, és vagy éhgyomorra, vagy evés után fél órával iszod, mert akkor nem keveredik más összetevőkkel. Olvass utána a neten!!
2009. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Almaecet és a citrom is savas kémhatású, fogyasztásuk mégis lúgosítja a szervezetet, mert a bennük lévő kémiai elemek segítik a lúgok termelődését ill. a savak lebomlását. Valóban arra kell figyelni, amit feljebb már írt vki: éhgyomorra vízzel, ízesítés nélkül.
2009. márc. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó választ nagyon vártam, mert valahol, már az Interneten olvastam, hogy az almaecet lugosít. Mivel én is azt gondoltam, hogy az ecet csak savas lehet, hát elbizonytalanodtam, hogy jól olvastam-e. Nem fogyni akarok, csak a súlyomat szeretném megtartani és amikor bővebben eszek iszom almaecetet. Nekem bevált.

Köszönöm a válaszokat.

2009. márc. 10. 08:57
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó válaszadó téved. Az almaecet savasít.
2009. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó előtti válaszloló vagyok: amit írtam, egy orvos-természetgyógyász cikkében olvastam. De te biztos jobban tudod a szakembernél is...
2009. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Komolyan: mindenki tisztában van vele, hogy az almaecet az savas, mi nem is állítjuk az ellenkezőjét, de a szervezetben lúgos hatású lesz, ha megfelelően fogyasztod, és ez tény!Mielőtt kiírsz valamit, nézz utána, mert így csak összezavarod az embereket, vagy pedig ne válaszolj, ha nem értesz a témához..
2009. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!