Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Agyvíz vétele (lumbálás)...

Agyvíz vétele (lumbálás) fájdalmas? Hogyan zajlik? Félek!

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
igen, fájdalmas, de legalábbis kellemetlen. egy vastag és hosszú tűvel böknek meg az ágyéki csigolyáidnál. oldalt fekszel az ágyon felhúzott lábakkal közben. pár percig tart maximum.
2011. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Voltál ilyen helyzetben már? Mit kellett utána csinálnod?Hogyan tudtál kimenni wc-re, egyáltalán ki lehet?Hány napig kellett kórházban lenned? köszi a választ
2011. máj. 9. 19:35
 3/11 anonim ***** válasza:
orvosira járok, nem volt még rá szükségem. az ápolók elvileg mindenben segítenek majd. utána pár órán át tuti nem ajánlott a mozgás.
2011. máj. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Én eddig kettőt láttam. Az elsőnél a betegnek az érzéstelenítő beadása eléggé fájt, utána nem.

A második beteg nem kért lidocaint, mert egy orvos ismerőse azt mondta, hogy az fáj jobban. Azt mondta, hogy tompa nyomást érzett csak. Nem fájt, inkább kellemetlen volt. Hozzáteszem, hogy mindkét alkalommal elsőre sikerült, az orvos is ügyes volt, ami sokat számít.

Szóval bízz a doki biztos kezében és nem lesz baj:)

2011. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Plussz utána ajánlatos 24 órán át feküdni, mert nagyon megfájdulhat a fejed. Nem tudom hány óra után azért a mosdóba elmehetsz.
2011. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jobb helyeken emlát, lidokain tartalmú érzéstelenítő kenőcsöt kennek a beszúrás helyére fél órával a beavatkozás előtt. Mikor már az asztalon fexel vagy épp törökülésben ülsz, kapsz vénásan Nubaint és Dormikumot attól függően, hogy kérsz-e vagy a stressztől nagyon ellenállsz. Ez fájdalomcsillapító és enyhén bódító hatású. Utána az emlát lemossák benzinnel és az orvos jó soxor lebetadinozza a hátad. Utána fog egy hosszú, vékony tűt és beszúrja. A tűből kihúz egy másik vékonyabbat és így folyik ki az agyvíz, amit kémcsövekbe tesznek. Utána egy vastag betadinos gézlapot szorít a beszúrás helyére és kihúzza a tűt. Kapsz rá egy steril fedést, leragasztják. Ajánlatos 24 órát hanyatt fekve tölteni az első néhány órában párna nélkül. A pisi, kaki kacsába vagy ágytálba végzendő. Igyál sokat, mert fájhat a fejed és előfordulhat hányás is. Minél több folyadék kerül a szervezetedbe, annál könnyebben átvészeled. Sok sikert és ne félj, mert nem olyan vészes dolog ez, főleg, hogy úgysem látod nem úgy, mint a vérvételt.
2011. máj. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Istenem, ez sehogy sem hangzik jól!


Köszönöm a válaszaitokat!

2011. máj. 9. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem már csináltak lumbálást, és teljesen kibírható volt!!!! Jó, nem kellemes, de nem is annyira vészes. És nagyon hamar túl vagy rajta, tényleg pár perc az egész. Inkább nyomást érzel, mint fájdalmat. Tény, hogy utána feküdni kell 24 órát, inkább az a nyomasztó. És nekem még úgy is fájt a fejem utána rendesen, de kaptam egy algopyrin injekciót és jobb lett. Szóval, nem lesz olyan szörnyű, mint amilyennek most tűnik, hidd el! 33/n

2011. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zsófi 11 válasza:

Igaz ez egy regi kerdes de en 14 evesen leukemias vagyok es mar vagy ezerszer volt lumbalasom. Nekem bekentek orakkal ezelott a megszurandonpontot erzestelenitovel.

Eddig torokulesben kellett ulnom es az elso nem fajt egyaltalan csak nagyon picit kellemetlen volt (eddig mindig valamilyen mutetem utan csinaltak mikozbe altatva voltam meg, de mar sokszor volt mutetem kivul is)

Egyszer nagyon elrontottam es tobb hetig alig birtam mozogni nagyon felre szurtak es nagyon fajdalmas volt..

De rajottem hogy a fekvo pozicio nekem jobb.

Most is az var ram es az elkovetkezendo hetekben a kezeles miatt

Elegge felek nehogy eleontsak megint mert nincs kedvem sirni...

2016. aug. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Valaki tudja, hogy miért van utána fejfájás és miért kell feküdni?
2016. okt. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!