Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rossz a memóriám,...

Nagyon rossz a memóriám, figyelmetlen vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Próbálok precízebb lenni, de mindig mindent elfelejtek. Élményeket, néha nem tudom, hova rakok dolgokat. Mitől lehet?


22L


2011. jún. 18. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
nos az okát nem tudom megmondani nekem is nagyon rossz ezért azt ajánlom vegyél egy kis jegyzetfüzetet és abba mindig írd a fontos dolgokat majd este nézd meg hogy másnapra mit kell csinálnod/vinned
2011. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
50%
Hány KB a memóriád kb.? :P:D
2011. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jegyzetfüzet megvolt.:) Nincs valami zöldség, gyümölcs, étel, bármi, amitől kicsit talán élénkebb lehet?


Második ezt nem értem, de ha csak viccelsz, akkor örülök, hogy jobb kedved lett a bajomtól.:) :D

2011. jún. 18. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem a bajodtól lett Másodiknak jó kedve.. :D Csak egy számítógépes dologra asszociált. :)



Nem vagy kétkezes?

Mert én az vagyok. Állítólag az hátrányokat okoz. Nos, én egyes alapdolgok megjegyzésére nem vagyok képes (pl. kaják nevei). Nincs névmemóriám, de nekem végképp. És én is feledékeny vagyok. Az élményeket se jegyzem meg általában, pl. egy táborra egy év múlva alig-alig emlékszem.

Nekem lehet, hogy ez a hátrányom a kétkezességem miatt.

2011. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

figyelmetlen vagy?-figyelj oda

rossza memoriad?szedj valami serkentot,de lehet hogy csak nem vagy kipihent,en javasolnam hogy este 11ig fekudj le es aludj ameddig lehet..probalj jegyzeteket kesziteni..cetliket ragasztani a hutore, stb..

2011. jún. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Memóriatea, nekem segített. Persze csak rövid távon (én érettséginél használtam) Egyébként a rossz memória a depresszió egyik mellékhatása, ami sokszor a depreszió után is megmarad.
2011. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
volna kedved velem gyakorolni?rám is rámférne a memóriafejlesztés...
2012. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok,annyi kimaradt az előző kommentemből,hogy én tanultam,hogy lehet memóriát fejleszteni(egy 2 órás gyorstalpaló tanfolyamon egy pszichológus elmondta miket kellene csinálnom,csak nincs kivel) idén 30(még nem töltöttem be,csak nyáron fogom)/ff
2012. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is eszméletlenül rossz a memóriám. Minden téren, érettségi előtt állok, tanulok, de 2 nap múlva nem tudom az anyagot. Ti ezt hogyan oldottátok meg (ha volt ilyesmi problémátok)?
2013. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az egyik ok amire gondolok: Sokszor nem az a probléma hogy az ember elfelejt ezt-azt, hanem az hogy valójában meg sem jegyezte rendesen. A tanulás/összpontosítás hatékonyságán kell fejleszteni.


A másik a táplálkozásban keresendő. A helyes táplálkozás rengeteg gondot megold, sőt, sok elő sem jön. :)


[link]

2013. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!