Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudtok a szentablettarol?...

Mit tudtok a szentablettarol? Hasznalta mar valaki ilyen formaban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hasmenesre szoktak javasolni a szentablettat, de ugy tudom, hogy nagyon eros a meregtelenito hatasa. Kepes a szerves elolenyek (virusok, bakteriumok, gombak) toxinjait es a szintetikus mereganyagokat (tartositoszerek, vegyi anyagok, novenyvedo szerek, drogok...) is megkotni es kiuriteni a szervezetbol...

Lehet hasznalni a szentablettat kuraszeruen meregtelenitesre? Esetleg probalta mar valaki? Ha igen, milyen mennyisegben szedte es mennyi ideig? Egyaltalan be lehet a szentablettat csak ugy szedni, vagy lehetnek esetleg karos elettani hatasai, vagy sulyos, veszelyes mellekhatasai?


Elore is nagyon koszonom a valaszokat!


2011. jún. 18. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Inkább egy patikust kérdezz meg, azok legalább értenek hozzá, nem úgy, mint az itt írogató emberek 99%-a.
2011. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, a széntabletta méregtelenítésre nem való. A tabletta a bélperisztaltikádat is leállítja, így a széklet nem tud előbbre jutni, bentragad. Én a széntablettát szalmonella ferőzéskor szedtem és utána még kellett 1 hét, h a tabletta mellékhatásaitól (amit előbb fent írtam) megszabaduljak.

Attól, h megköt dolgokat, miért gondoltad, azt az ökörséget, h méregtelenít? A gyomor és bélfalon kívül nem fog jutni. A méreganyagok a bőr alatti zsírban, vérben vannak, oda a széntabletta molekulái nem érnek el, mert azok csak bevonják a bélfalat. Kérlek a saját egészséged érdekében ne kezdd el alkalmazni, ha nem akarsz nagyobb bajt.

Méregtelenítésre igyál gyógyteákat, étkezz egészségesen, szedj zsírégető tablettát és sportolj, tornázz.

2011. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megköti, igen, de székrekedést okoz, az meg szintén nem jó.

A második válaszoló tanácsainak felét fogadd meg szerintem: étkezz egészségesen és tornázz. :)

Azt nem írtad, hogy fogyni szeretnél (és akkor sem javasolnám, talán egyet kivéve, de azt is csak vonakodva), a gyógyteák meg vízhajtó hatásúak általában. A csalánteát szokták mondani, de kúraszerűen max. 2 hétig javallott az alkalmazása (fél liter per nap, legfeljebb csak mézzel ízesítve).


Az én véleményem az, hogy az ember veséje és mája ellátja a méregtelenítő funkciót.

2011. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elnézést, kihagytam pár szót: *én akkor sem javasolnám a fogyasztó, zsírégető tablettákat
2011. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem ökörség, tényleg megköti a mérgeket ezért pl. mérgezésnél a gyomormosás utolsó adag vizébe is ebből tesznek. Kúrára azonban nem javaslom, a többiek által már leírt okokból.

Amire még nagyon bevált nekem: ha elrontom a gyomrom, és erős fájdalmaim vannak emiatt, beveszek 5-10 db carbo activatust és fél órán belül a fájdalom megszűnik.

2011. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ugy olvastam valahol, hogy a faszen kepes hatastalanitani az arzen akar tobbszorosen halalos adagjat is, ezert gondoltam, hogy az orvosi szen is bir ilyen meregtelenito hatassal... meg mert ugy tudom, hogy drogfogyasztoknak is szoktak szentablettat adni, szinten meregtelenites celjabol!


Az igazsag az, hogy nemregiben jartam termeszetgyogyasznal, ahol egyebek mellett az derult ki, hogy eleg sok a mereganyag a szervezetemben (valoban nem eltem tul egeszsegesen az elmult idoszakban). A hatasossagukban ketelkedve ugyan, de az ott kapott cseppeket es gyogynovenytablettakat szorgalmasan beszedtem, de nem erzem ugy, hogy segitettek volna... aztan valahogy raakadtam erre a szentablettas dologra es nagyon meggyozo volt, amiket olvastam rola!


Koszonom a valaszokat!

2011. jún. 19. 00:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Rengetegféle módszer van méregtelenítésre.

Pl: [link]

Találsz még sok hasonló oldalt. Próbáld ki, hogy neked melyik a legkivitelezhetőbb. Nem hinném, hogy a szén a legmegfelelőbb erre a célra.

2011. jún. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Én kúraszerűen használom méregtelenítésre,napi négy tablettát veszek be sok vízzel.semmilyen káros mellékhatását nem érzem,nincs székrekedésem sem.Mértékkel kell használni,ilyen egyszerű.
2015. aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!