Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkezdett hullani a hajam, de...

Elkezdett hullani a hajam, de mitől? 16 éves lány

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és azt vettem észre, hogy nagyon elkezdett hullani a hajam. :( Felállok és tele vagyok hajszállal, a földön is hajszál mindenhol, és nem egyszer ha végig húzom a hajamon a kezem, több hajszál is kijön az amúgy is vékonyszálú és egyenes hajamból... Mi miatt lehet ez? Vitaminhiány? Teljesen kétségbe vagyok esve, a héten csináltatunk vérvételt és már tegnap úgy mostam hajat, hogy előtte Bánfi hajszesszel bedörzsöltem... Kérem, hogy segítsenek, akármivel, hogy mi lehet a kiváltó ok, vagy mivel lehet kezelni. Köszönöm előre is
2011. jún. 20. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet valamilyen góc a szervezetben, pl.: fog, menj el fogászatra is, csináltass egy panoráma röntgent.
2011. jún. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vitamin vagy nyomelemhiány,pajzsmirigy probléma....

Menj el kivizsgáltatni magad.

2011. jún. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet vitaminhiány is, de lehet sztressz, akár fizikai (nem elég alvás), vagy szellemi (sok tanulás, izgulás). Ha viszont egyik sem, akkor érdemes orvosi segítséget kérni, mert lehet valami rejtettebb baj szimptómája.
2011. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell rögtön komoly szervi bajra gondolni, a stressz "csodákat" tud művelni az emberrel. Lehet, hogy ezt annak tudhatod be. De ha nincs épp húzós időszak az életedben, akkor vizsgáltasd ki magad alaposan.
2011. jún. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is sokat szenvedtem ezzel. Ezer orvos, ezer teszt és vérvétel után sem tudtak semmit mondani. Baj nincs, nem kell aggódni- de azért a hajam továbbra is csomókban jött ki. Kentem mindenféle hajszesszel, szedtem étrendkiegészítőket- végül kilyukadtam a sörélesztő tablettánál, ami hatni látszott. Mivel ezt kúraszerűen javasolják szedni, egy-két hónapra leálltam vele, most pedig minden kezdődik újra, megint rengeteg hajam jön ki hajmosáskor, a ruháim tele vannak vele. Újra elkezdtem szedni a tablettákat, várom az eredményt. Te is megpróbálkozhatnál vele, ha nem találják meg a hajhullás konkrét okát.
2011. jún. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A sörélesztő nagyon jól hangzik, köszönöm. :) Stressz? Kb. nincs olyan nap, hogy ne sírnék, mondjuk mindig is ilyen voltam, ezért nem értem, hogy miért most kezdett el... Egyébként mikor megnő hosszabbra a körmöm, akkor gyakran leszokott törni, úgyhogy egyre valószínűbb a vitaminhiány. Kezdek beleőrülni abba, hogy pityergek a hajam miatt. Tudom, hogy nem használ, de nem tudok mit csinálni, családom szerint semmi változás nincs, ki is gúnyolnak, pedig én érzem, hogy rengeteg kihullott...
2011. jún. 20. 21:41
 7/7 anonim válasza:
Szia! Nekem is volt régen ilyen problémám.. De már megtaláltam az okát, neked lehet hogy más, de azért leírom.. Ott rontottam el, hogy minden REGGEL megmostam a hajam, persze ha meg is szárítottam rendesen, uutána egyből mentem hidegre, vagy ha meleg is volt, nem tett jót neki a napi hajmosás... én is teljesen depressziós voltam minden hajmosásnál, hogy láttam mennyi hajam hullott ki, fésülködéstől is elment már a kevem.. (nekem is szögegyenes vékonyszálú hajam van) Aztán elmentem egy fejbőrvizsgálatra, ott megállapították, hogy ilyen gombaszerű réteg van a fejbőrömön (hasonló mint a korpa, csak ez nem pereg le)és ez nem engedi oxigénhez a hajhagymákat, lezárja őket, így kihullanak.. Erre kaptam egy elég drága sampont és hajszeszt, de azóta nincs gondom, ez már 4 éve volt.
2012. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!