Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez így mennyire egészséges...

Ez így mennyire egészséges étkezés? Min kellene változtatni?

Figyelt kérdés

általában 9kor reggelizek, 1-kor ebédelek, és mondjuk 7 körül vacsorázok.

szoktam enni szinte minden nap valami gyümölcsöt (alma,barack,banán...) fehér péksütiket nem nagyon eszek, kenyérből pedig félbarnát. általánosságban jellemzős, hogy sok krumplit eszek (tört/petrezselymes/sült) húst és tésztát is elég sokat eszek. ill. virslit, szalámit. hetente kb 3x eszek csokit. 4x-5x valami joghurtot/pudingot. gyors kaját nem eszek, 1 hónapban kb 1x rendelünk pizzát. levest csak akkor eszek ha én főzök, mert a családban nem nagyon szeretik.

FONTOS: azért szeretnék egészségesen étkezni, hogy eltűnjön a narancsbőröm. nem annyira vészes, nem vagyok kövér sem: 172/57. szóval fogyni nem akarok!


2011. júl. 12. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem csak a fogyás miatt kell egészségesen enni (meg nemcsak a narancsbőr miatt), hanem mert sok betegség kockázatát csökkentheted ezzel, illetve a tüneteit enyhítheted.


Szerintem ez tökéletes.


Egyébként ha kicsit visszaveszel ebből, pl. ha kívánod a csokit, többször eszel, meg akkor eszel főétkezést, mikor megkívánod, nem túl rendszeresen, akkor van esély, hogy azt könnyebben, szívesebben és sokkal tovább be tudod tartani.

2011. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Softness válasza:
testkontroll, nézz utána, ez nem diéta, hanem az egészséges életmód, én mikor elkezdtem 3 nap után 10x jobban éreztem magam, sokkal több energiám volt, fogytam is. elentia jelentkezhet hasmenés, fejfájás, de az elmúlik 2 héten belül, de ezt leírja a könyv is. de egyébként sztem neked elég lenne valami sport gondolom a fenekeden van narancsbőr, gyorssétát ajánlom!!!
2011. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ezt igy elbirja a szervezeted, akkor rendben. Van, aki nem vagy kevesbe birja a tejtermeket, annak abbol semmit vagy kevesebbet erdemes enni. (Nekem is.)

En allandoan fel voltam fuvodva a kolbaszoktol, igy szalami, kolbasz, felvagott, virsli...stb - ilyeneket teljesen kiiktattam kb. 20 eve, ezzel jobb is lett. Utobbi 8 evben gepsonkahoz hasonlokat mar eszek, de csak szarnyasbol. Nezd csak megy egy-egy kolbaszon vagy akar a virslin, miket tartalmaz, hogy tudd, mit eszel...

A felbarna kenyer gyakran csak szinezett, sajnos, de a paleolit etkezes szerint nem sok a különbseg a barna es a feher között sem. (Bövebben: Ajanlom Szendi Gabor erre vonatkozo oldalat a neten.)

Egeszsegesebbe meg ugy tehetned, ha a pizza elmaradna es a csokik, puding is, ugyanis allitolag erre nincs szükseg, az edessegigenyünk kielegül ezek nelkül is, mert ma mar lehetetlen teljesen adalekmentesen etkezni, azokban benne van az a cukor, ami kell (böven). De ha ezt megvonasnak erzed, akkor meg többet kivansz mas egeszsegtelenböl, es annyira vegülis nem veszes, ha az egeszseged rendben.

A leves nagyon jo, gartulalok, ezt nagyon jol csinalod! Mert elökesziti a testet az etkezesre, es a folyadekigeny miatt is, mivel valtozatosabba teszi a folyadekbevitelt, ezzel is több lesz. Egy iranyzat szerint minden nap kellene ennünk. Szülse utan pl. kifejezetten kivantam. (Kar, hogy nem voltam ra kepes csinalni es mas se csinalt.) Fontos a sok folyadekbevitel, felnöttnek napi 2-2.5 liter, plusz a höseg miatt most több.

A naranycsbörhöz nem tudok hozzaszolni, mindez az egeszseghez.

2011. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!