Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Foltos barnulás esetén a...

Foltos barnulás esetén a foltok mindig megmaradnak, vagy össze lehet barnítani őket?

Figyelt kérdés
Napgombám van, egész nyárolon külföldön nyaralok rokonoknál, így itt kezdtem el az otthoni orvosom tanácsai szerint kezelni. Azt mondta most egy hétig ne menjek napra, utána pedig napoztassam össze az érintett területeket így szépen be fognak barnulni azok is. Én csak azt nem értem, hogy még is hogyan? Eddig még sosem volt ilyen gondom, de nekem úgy lenne logikus hogy a bőröm tovább barnul míg a foltok mindig fakóbbak lesznek. Valakinek tapasztalata?
2011. júl. 31. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor az kisfiam arcán jöttek ki a kisebb-nagyobb, fehér gombás foltok, a bőrgyógyászaton írtak fel rá krémet, amitől szépen elmúlt. 1-2 hét múlva kezdtek a foltok is barnulni, de igazán szép, "eredeti", egységesen barna csak a következő tavasztól lett a bőre. Érdemes lenne más bőrgyógyászt is megkérdezned, ha tényleg gombás foltjaid vannak, akkor van rá gyógyszer!
2011. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem tudok emiatt hazarepülni, annyira azért nem vagyok közel, illetve azt hiszem akkor inkább elviselném a foltokat, ha haza kéne miatta mennem. :)

A bőrgyógyászommal felvettem a kapcsolatot, kisebb listát írt a vény nélkül kapható szerekkel, végül nizoral sampont és krémet kaptam itt kint is, most ezzel próbálkozom. Én már annak is örülnék, ha csak nem világítanának majd úgy a foltok pár hét múlva, mint most. Kicsit megnyugtattál. :)

2011. júl. 31. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!