Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térdfájás lelki okok miatt?

Térdfájás lelki okok miatt?

Figyelt kérdés
Fáj a térdem már egy jó ideje, és nem tudok rájönni, hogy mitől. Minden nap futok hosszabb távot, de biztos vagyok benne, hogy nem ez okozza a fájdalmat. Lehet, hogy pszichés okai vannak? Az okozhatja szerintetek, hogy elég sűrű, stresszes az életem, nagyon sok mindent csinálok egyszerre és mindent a maximumon akarok végezni? Vagy inkább az állandó szorongás okozhatja? Mert néha előjön, néha elmúlik és úgy vettem észre, hogy mikor nyugodtabb vagyok, akkor vagy megszűnik a fájás, vagy enyhük. Mi a véleményetek?
2011. aug. 16. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Minden betegségnek van lelki oka, de azért a futást vagy egy kényelmetlen széken való ülés, esetleg keresztbetett lábakkal se "becsülj alá". Szerintem azt csak te tudod eldönteni, hogy lelki eredetű-e a problémád, segítségképp leírom, hogy a pszichoszomatikában (ez az a tudományterület, amely a betegségek eredetének lelki hátterét vizsgálja)milyen területekért feleős a térd:


Szimbolikus jelentése az alázat (a letérdelés mindenhol a világon az alázat jele), a megadás ("térdre kényszeríteni valakit") és a félelem (remegő térdek). Feladata és témaköre: térden jobban meg tudjuk adni a tiszteletet a fölöttünk állónak, mialatt magunkat kissebítjük (fizikai értelmben is), a tisztelet és az alázat kifejezése (Istennel, korábban pedig a királlyal szemben), leereszkedni a Földanyához, az Istenre vonatkozó hierarchia elismerésének kifejezése. Ősprincípiuma a Szaturnusz. /Forrás:Rudiger Dahlke: A betegség, mint szimbólum/ A lelki feloldása e szerint a megfelelő oldalra állni, megismerni saját határainkat és mindenekelőtt alázatot tanulni.

2011. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Minden nap futok hosszabb távot, de biztos vagyok benne, hogy nem ez okozza a fájdalmat. "


Mitől vagy annyira biztos? A fájdalomérzet persze függhet a lelki állapottól, hiszen a szervezetünk is termel magának fájdalomcsillapító hatású anyagokat, tehát a stressztől függhet a mértéke. De nem az okozza.


Az előző lelki "magyarázaton" mindenesetre jót derültem. Komolyan hihetetlen, hogy egész könyveket töltenek meg efféle maszlaggal.

2011. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!