Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érzem hogy kerülget a megfázás...

Érzem hogy kerülget a megfázás. Még egy óra és mehetek haza a melóból. Holnap nem szabad rosszul lennem! Mit tegyek otthon hogy megelőzzem? Nektek mi a bevált módszer?

Figyelt kérdés
Most épp C-vitaminos vizet kortyolgatok..
2011. szept. 8. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Barmilyen gyogytea! Az nyomelem-és vitaminbomba. Fél litert kortyolgass el. Hazafele vegyél egy bioboltban, gyogyszertarban. Csipkebogyo, csalan, cickafark, stb. Keveréket is csinalhatsz.:)

ÉS alvás, meg amit kívánsz.

ÉS edd meg, idd meg, amit csak kívánsz!

C-vitamonbol vegyél természetes alaput a gyogyszertarban, én a csipkevogyo-kivonatot szoktam enni, 1 tabletta 1200 mg-ot tartalmat, orankent 100 mg-ot adagol, ilyen utemben szivodik felfelszivodast, ebbol 2-3-mat be lehet venni naponta ilyenkor.

2011. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Jav.


Szia!

Barmilyen gyogytea! Az nyomelem-és vitaminbomba. Fél litert kortyolgass el. Hazafele vegyél egy bioboltban, gyogyszertarban. Csipkebogyo, csalan, cickafark, stb. Keveréket is csinalhatsz.:)

ÉS alvás, meg amit kívánsz.

ÉS edd meg, idd meg, amit csak kívánsz!

C-vitamonbol vegyél természetes alaput a gyogyszertarban, én a csipkebogyo-kivonatot szoktam enni, 1 tabletta 1200 mg-ot tartalmaz, orankent 100 mg-ot adagol, ilyen utemben szivodik fel, ebbol 2-3-mat be lehet venni naponta ilyenkor.

2011. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aranyoskám, az apróbojtorján tea a legjobb.
2011. szept. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Neocitrán port igyál este, nekem az sokszor megelőzi a betegséget.
2011. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Neo Citran és fokhagyma.
2011. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy 100 % gyümölcslét (lehetőleg smoothie-t) csavard bele egy citrom levét ill. egy kisebb darab gyömbért reszelj bele. Óránként igyál meg egy ilyet, nekem sokat segített.
2011. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kakukkfu-utifu, ez a megfazasnak a gyogyfuve. Ajtobojtorjan az mar inkabb a torokfajasra es sok mas betegsegre is nagyon jo.

A csalan es ez a ket keverek viszont a meghulesre, nathara jo, mivel ezeknek van izzaszto hatasa is. TEhat erdemes belsoleg fogyasztani, de mar egy gyogyfurdot is kesziteni, amibe szinten ezeket is teheted, es levendulat, ami nyugtato is.

Erdemes beszerezned egy Tiger balzsamot, es a furdes utan, ezzel kend be a mellkasodat es a hatadat, de azutan mar fekudj le, es ne maszkalj.

Jobbulast!

2011. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nem stresszelsz, főleg a betegség miatt nem, és reménykedsz abban, hogy meggyógyulhatsz vagy jobban lehetsz, az már nagyon sokat segít! Esetleg nézz meg egy vidám filmet este, ezt is komolyan mondom!


Mézes-citromos tea, de a mézet, és a citromot - amennyiben igazi, rendes citrom - ne a forró teába nyomd bele, hanem várj, amíg kicsit lehűl.

C-vitamin-tabletta, ha van otthon.

Sok-sok szőlő, alma benyomása, szerintem vacsora helyett is mehet akár, úgyis telítenek ezek is.


Ha dugul már az orrod, akkor sósvizes öblögetést és infralámpázást is javaslok.


38 fok alatt pedig nem ajánlatos lázat csillapítani, mert ez az emelkedett hőmérséklet gyógyít, és ilyen mértékben még nem káros, nem okoz kellemetlen tüneteket.


Jobbulást kívánok holnapra!

2011. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!