Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek a vizsgála...

Mit jelentenek ezek a vizsgálati eredmények a laboratóriumi leletemet?

Figyelt kérdés

ma reggel vér és vizeletvizsgálaton voltam, most értem haza a leletemmel és kíváncsi vagyok, hogy holnap erről mit olvas le a nőgyógyászom.

felsorolom azokat, amiknél plusz jel van, tehát több van belőlük mint kéne:


WBC fehérvérsejt 4-10,8 helyett nekem ebből 17,43 van

MCHC ebből 30,5-35,5 helyett 36,5 van

PDW ebből 9-13 helyett 13,1 van

MPV MPV ebből 7,2-11,1 helyett 11,2 van

Neu% Neu% ebből 40-74 helyett 76,3 van

Neu Neutrophil absz.szám ebből 1,9-8 helyett 13,29 van


és van még egy valami, amiből viszont kevesebb van, mint a normálérték:

Mono% Mono % ebből 3% van 3,4-9 helyett.


valamint a vizelethez odaírták, hogy durva granuláció.


tud nekem valaki segíteni, hogy ezek mégis mit jelentenek, és hogy "bajban" vagyok-e?

előre is megköszönöm, ha valaki valami hasznos információt tud nekem nyújtani ezekkel kapcsolatban.


2011. szept. 14. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Az MCHC, a PDW és az MPW olyan kis mértékben tér el a normálistól, hogy nem is kell vele foglalkozni.

A neutrophil granulocyta számodból ítélve vmi gyulladásod lehet.

2011. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
most voltam múlthéten torokgyulladással beteg, attól lehetséges ez az eredmény?
2011. szept. 14. 15:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még nem múlt el teljesen? Szerintem lehet hogy attól van, igen.
2011. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És a nőgyógyászod miért kért vérvizsgálatot?
2011. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
még köhögök, de már nem fáj a torkom.
2011. szept. 14. 15:43
 7/12 A kérdező kommentje:

azért kérte, mert felírt nekem Nuvaringet(fogamzásgátló) és a használata előtt szeretné megnézni, hogy minden rendben van-e.

az a háttere a dolognak, hogy nyár közepén sajnos volt egy "baleset", kiszakadt az óvszer amikor együtt voltam a párommal és Escapelle esemény utáni tabletta kellett. abban a hónapban rendesen, időben megjött a menstruációm, de az utána következő augusztusban viszont nem jött meg, és mostmár lassan 3 hete késik, viszont néztem a papíron és hcg-t nem kerestek se a vizeletben se a vérben, és a terhességi teszek (eddig 2 db- ot csináltam) is negatívak. és addig nem kezdhetem el a Nuvaringet, amíg meg nem jön a menstruációm, viszont borzasztóan görcsöl néha a hasam és október elején külföldre utazom huzamosabb időre, szóval tanácstalan vagyok, ebben a hónapban már másodszorra kell meglátogatnom a nőgyógyászomat.

2011. szept. 14. 15:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom akkor a májfunkcióidat akarta megnézni. GOT/AST, GPT/ALT, bilirubin meg még pár dolognak kell normálisnak lenn.

De mondjuk addig szerintem elég nagy butaság felírni fogamzásgátlót, míg helyre nem jön a ciklusod a tabletta után. Ez csak amolyan "a probléma szőnyeg alá söprése"....

2011. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg, hogy miért nincs vérzésed inkább hormontesztből lehetne megállapítani, de a sima vérvételben nem néznek hormonokat.
2011. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

igen, GOT /ASAT/, GPT és Bilirubin is van a papíron, mindegyik normális értékű.

nem söpörnék problémát a szőnyeg alá, nem ez a célom, hanem hogy többet ne forduljon elő ilyen helyzet, hogy ekkora hormontartalmú gyógyszert kelljen bevennem és így összezavarodjon a szervezetem. biztonságban szeretném tudni magamat mostmár, azért írattam fel Nuvaringet, bár még nem váltottam ki, majd akkor, ha megjön, még aznap leszaladok a gyógyszertárba.

egyébként látom, hogy Ön hozzáértő, Ön szerint mennyit késhet max?

2011. szept. 14. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!