Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Heti 1 teljes lerészegedés...

Heti 1 teljes lerészegedés hosszútávon mennyire káros?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sztem semennyi lerészegedés nem jó.
2011. szept. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Éveken keresztül szerintem májkárosodéshoz is vezethet... nem 2-3 évre gondolok, hanem 5-10 évre. Ezen kívül öli az agysejteket - nem hiába butácska az összes alkesz ismerősöm. Mert igen, heti 1 FOLYAMATOSAN, az is már függőség. Néha ki lehet hagyni 1-2 hétvégét.
2011. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
sztem het 1 alkalom nem gaz en is csinaltam tini koromban , de ahogy csaladod lesz abba hagyod ugyis a bulikat amig fiatal vagy meg fuggetlen hasznald ki, :) csak vigyaz nehogy fuggove valj :) maradj a het 1 lkalomnal abbol meg nem lett baja senine se :)
2011. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha elég ideig csinálod, akkor eléggé az, és hogy mennyi az az idő, az csakis alkati kérdés, bár szerintem se egy két év, de én eltudom képzelni, hogy jó 5 év elég lehet... Ilyenkor megnövekszik a májban a kötőszövetes állomány és nem tud rajta áramolni a vér rendesen, így az a vér alternatív utat keres pl a gyomorszáj körüli érhálózathoz, de az nem bírja annak a mennyiségét ezért megreped és frankó kis vérzés lesz ott. Te csak annyit veszel észre belőle, hogy reggelente véres a hányásod, és ha még nem ittál annyit, hogy az agyad szétment, akkor eszedbe jut, hogy ez nem normális, és elkéne menni a dokihoz, aki jó eséllyel már nem tud segíteni. Megéri meginni azt a sokadik vodkát, whiskeyt, rumot, gint, becherovkát, páleszt? Persze értem én, néha szükség van rá, hogy rebootoljon az ember, de azt nem minden héten kell, igyál annyit, hogy feloldódj, jól érezd magad de ne legyél gátlásos és akkor már jobb.
2011. szept. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol öli az agysejteket. Ez még a kisebbik baj.

Az alkohol rákkeltő, ez a komolyabb veszedelem. Kicsit hülén még lehet élni, halottan viszont még senkinek sem sikerült. Sok alkoholistát láttam már, de egyik sem volt idősebb 50-nél, sokan még előbb meghalnak.

És az egészben az a borzasztó, hogy egyik se hiszi el, hogy neki is annyi lesz, ha nem áll le sürgősen. Így járt négy barátom és az öcsém, már nincsenek köztünk. És most további két barátom búcsúzkodik; kemoterápiára járnak meg sugárzásra, de továbbra is isznak meg dohányoznak, egyszerűen nem hiszik el, hogy ők is beletartoznak a borzasztó statisztikába, és egy ütött-kopott alumínium tepsiben viszik majd el őket.

Ha te sem hiszed, azért legalább az esélyt add meg magadnak azzal, hogy leállsz és otthagyod azt a társaságot, ahol a lerészegedés menő dolognak számít.

Az élet szép. Még pia nélkül is.

2011. szept. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
A májat valóban károsítja. Az agysejtek viszont csak akkor pusztulnak el, ha nem pótlod folyamatosan a vízkészleted. Az alkohol kiszárítja az agysejteket, tehát igyál rengeteg vizet.
2011. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mennyit hidratálsz, attól még az idegrendszert károsítja...
2011. szept. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A teljes lerészegedés alatt a teleportálást érted, amikor nem tudsz magadról? Vagy a jó társaságban iszogatást, viccelődést, jó hangulatot, amikor nem érzed magad szarul?


Szerintem az előbbi az nem jó, és nem azért mert káros, hanem mert kellemetlen, és mégiscsak nem olyan jó az mikor nem emlékszel semmire az éjszakából...

(nem mondom, hogy nem kellenek ilyen bulik, mert fiatal vagy, haverok csajok fanta, DE mondjuk félévente talán 1-2)


Az utóbbi meg fiatal korban még elmegy, utána már te is rájössz, hogy nem feltétlenül kell részegnek lenni, elég egy finom koktél, egy két boroskóla, vagy pár sör, és jó a hangulat...

2011. szept. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez már önmagában jó jel, hogy legalább elgondolkodtál rajta.

Szerintem ez nagyban függ a génektől is, de biztos, hogy nem veszítesz vele, ha abbahagyod a piálást. Függővé fogsz válni ha így folytatod. Később csak azt veszed észre, hogy pia nélkül nem is tudod jól érezni magad és amikor választás elé kerülsz, hogy valami jó dologban veszel részt vagy inkább piálsz ez utóbbit fogod választani. Ha bolti piákat iszol nem pl. házi kifőzésű, gyümölcsből készült pálinkát akkor tuti, hogy jelentős mennyiségű tartósítószert és egyéb mérgeket is iszol az alkoholon kívül. Nekem a legenyhébb negatív hatása az allergia lett. Egy sörtől azonnal folyni kezd az orrom. Ugyanezt a heti 1x piálást nyomtam évekig. De nem teljes lerészegedéssel, csak 2-3 sör meg esetleg egy snapsz. Manapság megdöbbenek, hogy az orvosoknak kerekre nyílik a szeme ha azt mondom, hogy hetente megiszok 1-2 egységnyi alkoholos italt és naponta elszívok néhány szál cigit. Ez már a nagyon nem kívánatos kategória. Ja és ugyanebbe a kategóriába tartozik az energia ital is. Fontos megérteni, hogy nem 20-30 évesen fog jelentkezni a hatása!

2011. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 my2k válasza:
44%
Nos attól függ mit iszol. Ha metil alkoholt akkor már heti 1 is veszélyes. Valamint nem említetted, hogy ilyenkor nyomod a kemény drogokat is mert tudod a gyertyát mindkét végén égetni kell. Aztán az én adómon fognak majd rehabilitálni mi? Hajrá!
2011. szept. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!