Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Köröm benövés ellen valami...

ÉVI-Zéti kérdése:

Köröm benövés ellen valami modszert? Még alakuloba van? Gyogymodok kezelések érdekelnek ami hatásosak vagy beválzak

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Menny el a sebészetre.. ha be van nőve azzal már nem tudsz mit kezdeni..
2011. szept. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én a neten olvastam egy módszert, nekem be is vált. Már jó párszor ki kellett vágni, egyszer még a körmömet is levették. :(

Szóval a módszer: fogsz egy kis darab vattát, és alátuszkolod úgy a körömnek, hogy egy picit megemelje. Nem mondom, fájt. De én pl. 2 éjszaka csináltam, meg amikor otthon voltam, akkor nap közben is, és szerencsére meggyógyult. Pedig már be volt gyulladva, gennyes is volt.

2011. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak egyenesre vágom, és ha most kezt alakulni ,ahogy itt írták kicsit fáj de ki lehet emelni.

Utána viszont csak egyenesen vágd. Növeszd ki a körömágyból.

2011. szept. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Amit az első mond, az nem igaz. Nekem borzasztóan be volt nőve a körmöm, már nem tudtam lábra állni anniyra fájt. ELmentem egy sebészhez és a követekzőt mondta. Minden reggel tömény sós vízben, és minden este Betadin oldatos vízben fél órát kell áztatni (annyi sót kell a vízbe tenni, amennyi még feloldódik). Minden áztatás után steril gézlappal picit megpróbálni kiemelni a körmöt a benövésből. Tehát a gézlapot a két csücskénél megfogod, és ide-oda mozgatod a körmöd alatt. Nem fog fájni, csak addig csináld amíg nem kellemetlen, de 4-5 nap alatt próbáld meg kiszabadítani. Megdöbbentő, hogy az áztatástól mi jön ki a köröm alól (genny), már az első alakalom után megkönnyebülést éreztem. SOk sikert!
2011. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ma 21:21-es, én az első vagyok és nekem ezt a doki mondta, nekem is volt 5ször benőve a köröm volt h nagyon, volt h kicsit, de minden egyes alkalommal érzéstelenítő injekciót kaptam aztán lehúzták a körmöm... Én még nem is hallottam más módszerről, de biztos igazad van :D
2011. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tavaly nekem is kivágták. 3hó múlva megint elgennyesedett, akkor Bactroban kenőcsöt írtak, de nem nagyon jött be, mert megint az.

Állítólag van olyan, hogy diófalevél főzetet beleönteni a vízbe, amibe megáztatod a lábad, és elmúlik (mármint a gyulladás :)

Dunsztkötés, vagy pedikűrös. Van olyan is, aki kimondottan ilyet is vállal.

2011. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem régen bevált: egy szelet paradicsomot kell éjszakára rákötni és nejlonzacskóval leburkolni. Vagy azt is csináltam, hogy egy kis paradicsomot kivájtam és egyszerűen ráhúztam a lábujjamra éjszakára és utána burkoltam be. A kinövés visszament tőle, és elmúlt a gyulladás.
2016. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!