Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan nőhetnék magasabbra?

Hogyan nőhetnék magasabbra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos eléggé alacsony vagy, 164 cm, és 15 éves. Tudom hogy majd még fogok nőni, csak eléggé aggaszt, hogy már 2 éve szinte nem nőttem semmit. Elvileg az úszás, és a nyújtás segíthet a növésbe, de nekem ez sem vált be. :/ Tudnátok mondani néhány tippet vagy valami gyógyszer szerűséget (ha létezik ilyen) amivel nőhetnék?

Előre is köszönöm a válaszokat! 15/f


2011. okt. 2. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Persze, van gyógyszer(STH), de te azt nem fogsz kapni, mert messze nem vagy olyan alacsony. Egyél normálisan, vigyél be elég fehérjét szénhidrátot és zsírt is. Vitaminokra is figyelj, és akkor a szervezeted majd intézkedik, de ha nem jó arányban eszel, vagy csak keveset, akkor a szervezet nem tud miből szintézist végezni, ergo nem fogsz nőni. De ha a szüleid sem magasak akkor ne tűzz ki magadnak célokat az NBA-be, mert jó eséllyel nem leszel magas. Ja és nagyon fontos, ne nagyon sportolj versenyszerűen, mert az meggátolhatja a növekedést. Amúgy meg persze focizz, ússz, fuss, ami jól esik, csak nem kell feltétlen versenyszerűen. Ja és a gyúrás se barátja a növekedésnek, ilyenkor ha túlzásba vinnéd :)
2011. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Marton Adél válasza:
45%
bocs ha dúrva leszek de ez egyeltalán nem igaz mert bármilyen sport jó a növésre főleg ha túlzásba viszed viszont az egézséges rendreszres evés nagyon segít és persze a 9-10 óra alvás majd rengeteget fog növeszteni és akkor is megnőhetsz ha a szüleid alacsonyak. EZ BIZTOS4
2011. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem baj, hogy durva voltál, mert,

tényleg azt bírom ebben az oldalban, hogy itt mindenki lehet szakértő :D. Ha a szülei nem voltak magasak, és a felmenői közt sincsenek magasak, akkor nyilván nem lesz akármilyen magas csak azért mert te odaírod, hogy biztos :D. Már Mendel előtt is észrevették ezt az egyszerű tapasztalati tényt, hogy az öröklődésben bizony vannak törvényszerűségek... Lényegtelen igazából, na de azt állítani, hogy a túlzásba vitt sport egészséges... Soha senki nem állította, hogy a versenysport egészséges lenne. Beszélhetsz akármelyik orvossal, ugyanezt fogja mondani,attól függetlenül persze írkálhatsz marhaságokat a neten és jó eséllyel még reflektálni se fognak rá és úgy még okosnak is tűnhetsz de én azért megjegyezném, hogy amit erről írtál az marhaság... Félreértés elkerülése végett a sport egészséges, de ennyi idősen ha túlzásba viszed káros is lehet... A táplálkozást jó, hogy megemlítetted, az csak keveset von le az értékéből, hogy már én is leírtam, így sok újat nem mondtál vele, de ez már tényleg irreleváns, arról nem is beszélve, hogy az alvást tök felesleges megemlíteni mert nem sok 15 éves fiú van a világon, akit 11 óra előtt kilehet imádkozni az ágyból. No, jót csevegtünk :D

2011. nov. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
hát szerintem nem vagy olyan alacsony én 14/F és 150-155Cm között vagyok.
2013. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Attól meg hogy 2 éve nem nőttel, lehet utána fogsz sokat nőni. Bár ez attól is függ hogy a szüleid mekkorák voltak :)
2016. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nem vagy alacsony , en 18eves vagyok es 159centi
2018. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!