Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vélemény a kontak lencséről 7...

Vélemény a kontak lencséről 7 éves gyermeknek lehet?

Figyelt kérdés

7 éves a lányom iskolába jár a bal szeme -19 dioptriás a jobb -8 as szemüveget visel mindkét lencse -8 dioptriás.Kontak lencsét ajánl nekünk az orvos a bal szemére(+szemüveg) de a lányom rengeteg alkalommal elesik épp nem rég hívtak a suliból hogy viszik sebészetre mert össze ütköztek a gyerekek tesi órán.(nem tudok érte menni mert a kis tesói alszanak)

Olyan szülőtől kérek tanácsot akinek a manójának van már kontak lencséje.Mi van ha elesik és bele áll a szemébe a lencse lehet ilyen?Baleset veszélyesebb mint a szemüveg?


2011. okt. 4. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem kevésbé balesetveszélyes. gyerekként is volt szemüvegem, most lencsét hordok. én mindkét szembe jobb ötletnek gondolom. mivel kicsi a gyerek, így a szülő felelőssége. mmint neked kellene betenni stb... a kontaktlencse kényelmes, a legmodernebbek napi kiszerelésűek, nincs baj a tisztítással. nem állhat a szemébe, max kidörzsölheti, de velem 10 év lencsehordás alatt egyszer fordult elő. mondjuk a víz alá nem bukhat le, mert kimoshatja meg fertőzésveszély stb, de az úszást sem kell kihagyni vízálló úszószemüvegben.
2011. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy kontaktlencsét ajánlott az orvos. Ugyanis nem szokták engedélyezni, csak ha már nem romlik tovább a szem. Nekem is csak akkor engedte, amikor betöltöttem a 18-at :-S Ha helyesen használjuk, akkor a szemüveg veszélyesebb. A kontaktlencse nem tud beleállni a szembe, rásimul a felszínére, úgyhogy ilyen téren nem veszélyes. De ha piszkos kézzel nyúlkál a szemébe vagy nem tisztítja megfelelően, akkor veszélyes lehet.
2011. okt. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem fura ötletnek tűnik ilyen kisgyereknek, bár nyilván Te csinálod majd a tisztítást és felügyeled a ki-berakást.


Gyerekem nincs, de évek óta lencsét használok, tehát leírom azokat a pontokat, ahol szerintem problémás lehet a kicsinek.


1. Beleállni nem tud a szemébe. Lágy lencsét kell választani, ez nagyon puha, tehát még ha rosszul is rakjátok be, akkor fáj, szúr, de nem okoz kárt a szemben! Napközben elmozdulni, kiesni nem tud, bármit is csinál. Nem balesetveszélyes.

2. Napi 12 óránál többet nemigen lehet bent, bár kisgyereknél ez könnyen kivitelezhető. (Mert ugye ő nem marad ki késő estig...)

3. Tisztítás, tisztántartás, ki- és bevétel... Macerás. Mindennap tiszta folyadékba kell tenni este, alapos kézmosás után papírtörlővel megtörölt kézzel kivenni-betenni. Használat után a folyadékkal leöblíteni, tiszta folyadékba tenni a kis tartályába. Ez rendben is lenne, mert vagy Te csinálod, vagy ő (bár a berakást nem tudom, meg tudja-e csinálni 7 évesen, nekem huszonévesen is nehéz volt megtanulni, eleinte reggel 15 perc elment vele). A gond akkor van, ha pl. napközben kell kivenni-berakni. Ha por megy a szembe, vagy valami szösz, és beszorul, vagy a lencse alá jut valami (ez iszonyú ritka, de előfordul), akkor az nagyon szúr, ilyenkor bizony előfordul, hogy a fenti szabályok betartásával ismét ki kell venni vagy be kell rakni a lencsét. Ezt a suliban ugye magának kell...

4. Amikor nem hordhat lencsét...

Kötőhártyagyulladás idején tilos! Vagyis ha összeszed valamit, akkor nem megy a lencse+szemüveg kombó, ergo kell legyen egy olyan szemüvege, ami lencse nélkül is jó.

Úszni csak a napi lencsével szabad.

Nagyon ritkán, 4 év alatt kb. 2-szer, de elszakadt a lencse a szememben, ilyenkor ki kell venni, és megintcsak ha nincs pótlencse nála, akkor marad a szemüveg, vagyis azt is mindennap vinni kell. (Ha majd maga közlekedik, akkor veszélyes, ha nem lát jól!)


Tudom, hogy csábító a lehetőség, de én biztos, hogy megpróbálnék még kihúzni vele pár évet, tizenévesen már talán jobb eséllyel tudja jól használni.

2011. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat 1 hónap mulva megyünk vissza a szemészhez addig még át gondolom,köszike
2011. okt. 4. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem használhat lencsét, még ki sem fejlődött a szeme, szerintem a méretében sem gyártanak. Nem véletlenül kell megvárni ilyesmivel a 14-15. év betöltését. Persze utána is van aki éretlen hozzá, akár testileg, akár szellemileg. :D

Na meg azért mégiscsak egy gyerekről van szó, aki lehet akármilyen érett, ügyes, okos, stb, de akkor is csak egy hétéves. Az oké, hogy nem ő teszi be meg kapja ki a lencsét esetleg, de azért megesik, hogy félrecsúszik, vagy akármi, és kezelnie kéne a helyzetet. Elég ha belepiszkál a szemébe valamiért, esetleg még nem is tiszta kézzel és megvan a baj. :S

Ha gyakran elesik a gyerek, annak amúgy sok oka lehet, akár pl fül-orr-gégészeti, vagy mozgáskoordinációs probléma, ezeket nem árthat kivizsgálni, ha eddig nem tettétek, mert később már nehéz lesz korrigálni. Tesiórákra meg lehet sportszemüveget csináltatni, az nem esik le, bár persze szegényt biztos csúfolnák érte, ha eddig nem is tették. :S (nem gondolkodtatok gyengénlátó iskolán még? ott azért jobban tudják kezelni az ilyesmit a pedagógusok, rendesek és segítőkészek!)

A lencsét beszerezni meg elég problémás lesz és marha drága, kemény lencsét nem ajánlanám személy szerint (persze nem én vagyok a szemész :D), meg mivel még romolhat a szeme, maximum havi kihordásút próbálnék. De hát beszéld meg az orvossal.

2011. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!