Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 22 éves crohn beteg vagyok...

22 éves crohn beteg vagyok lassan 6 hónapja, hogy bebizonyosodott Pentasat és Budenofalkot szedem! Probálom elfelejteni de elég nehézkes és egy kérdés nyugtalanit folyamatosan, hogy lehet e gyermekem vala ha is és hogy örökölheti e?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyermeked lehet, persze, és előfordulhat, hogy örökölheti. Viszont normális diétával panaszmentes is lehetsz (azaz túl fűszeres, zsíros ételek kerülése, sok gyümölcs, zöldség, tejtermékek közül inkább a savanyítottak,...), szóval ne aggódj, ez a kórság nem halálos ítélet. :)
2011. okt. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

21 éves vagyok, és 5 éve vagyok beteg.

Ne nyugtalankodj, az, hogy örökölje a gyermeked az nem törvényszerű, de van rá egy kis esély, ami nagyon elenyésző (10-ből 1 mondjuk...)

Fel a fejjel :)

2012. jan. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia! Én 15 éves vagyok és szintén crohn beteg. 4 éve állapították meg a betegségem. Először medrolt kellett szednem, attól felpuffadt az arcom és elhíztam nagyon. 1 évig szedtem aztán infúziót kaptam elég sok ideig és ez hatásos volt mármint nagyon jól reagáltam rá és jól voltam tőle. De az orvosom azt mondta h abba kell hagynom mert egy idő után immunis leszek rá és nem fog használni. Ezért most felírta a budenofalkot. Én is pentasat szedek mellé. Azt szeretném kérdezni hogy te hogyan reagáltál erre a gyógyszerre? Mármint milyen mellékhatások jelentkeztek nálad a budenofalk szedése közben? Ugye ettől nem fogok megint elhízni? Előre is köszönöm a válaszodat! :)
2013. jan. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok,nekem kizárták mert a véremben nem látszik,hogy van gyulladásom nektek látszik? Crp,vérsüllyedés? Nekem krónikusan gyulladt a gyomrom, a nyom- és a vékonybelem,na meg az epevezetékem...
2013. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia :)

Nekem sem látszik a CRP-n és a süllyedésen sem. De a tüneteim sajnos megvannak. Elég ha van egy kis rész a vékony v vastagbeleden, ami be van gyulladva, az okozza a tüneteket, de a vér nem biztos, h kimutatja.

Ha nincsenek tüneteid akkor szerencsés vagy :)

Amúgy én már 6 éve élek ezzel együtt, kisebb-nagyobb sikerekkel.


3.kommentelő: Te valószínűleg a Humira vagy Remicade injekciót/infúziót kaptad. Én is arra várok :P Jó lenne ha megkaphatnám. Két éve szedem a medrolt, kisebb nagyobb adagokban, 4-32 mg-ban, mikor hogy. Amikor legelőször kaptam 16 évesen, akkor ugyan úgy jártam vele, mint Te. Azóta nem nagyon...max. a lábfejem dagad be estére a víztől. A budenofalktól nem fogsz talán elhízni, mert az más típusú szteroid, mint a medrol, de sajnos meg van rá az esély. De fel a fejjel :) Ha gondolod, keress fel egy immunológust a gasztroenterológus mellé :)

2013. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És bélelzáródásod van? Vannak tüneteim február óta hőemelkedésem,április óta véres fájdalmas széklet,egy pár hónapja minden napos hasfájás,puffadás,görcsök és még sorolhatnám...Gyomorfekélyem,süllyedésem van meg mind azom gyulladásban van amit irtam... Ezért is nem értem miért zárták ki a crohnt? Kitettek a kórházból azzal,hogy nem tudják az okát igy nem tudják gyógyitani. Antibiotikumtol 2 hétig nem fájt és nem vérzett a székletem. Repedésem van kúpokra kenőcsökre nem reagál....
2013. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mindenképpen keress fel egy másik orvost, kórházat. Mond el ott, hogyan jártál. Ezzel nem szabad játszadozni :S Mármint az orvosokra gondolok..sokan felelőtlenek a szakmában :(

Bélelzáródásom nincs, viszont fisztula gyanú van...meg mostanában aranyérrel kínlódok :( Ha nincs hasmenés, akkor az embernek a feneke fáj/ég stb :D Kissé tragikomikus, de ez van.

Szóval ezt ne hagyd annyiban, mert ha húzod halasztod, akkor előbb utóbb befektetnek :( Ha időben mész akkor nem.

Ha gondolod írj privátban, Siófokon, Veszprémben és Győrben tudok orvost ajánlani.

Minden jót :)

2013. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam róla, hogy egy Crohn-betegnek nem lehet gyereke, 20%-s a családi öröklődés esélye.

Az viszont tény hogy a Pentasától 10.000 az egyhez hogy csökken a spermiumok száma (ez visszafordítható) de ez benne van a betegtájékoztatóban.

Én az első hónapban 2x2 Pentasát és 3x1 Budenofalkot szedtem, aztán a második hónapban egyel kevesebb bude majd a harmadikban már csak egyet, most pedig csak pentasát szedek. Amúgy semmi bajom nem volt/nincs tőlük.. :)


F/17

2013. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!