Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet fájdalomcsillapítóh...

Hogy lehet fájdalomcsillapítóhoz jutni?

Figyelt kérdés

Migrénes vagyok, most meg kb két hete sok óráról hiányzok a fejfájás miatt. Ha ez így megy tovább emiatt nem tudok több kurzust teljesíteni.

A dokik nem hajlandóak ellátni mert nem ide vagyok bejelentve(miért is fizetjük a társadalombiztosítást?)

Sem beutalót sem gyógyszert nem írnak fel. 120 km-re lakok, most haza se tudok menni.

Az algopirin meg hasonlók csak több óra után hatnak, állítólag vannak spéci migréngyógyszerek vagy inhalálók.


2011. okt. 8. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, de a spéci migrénellenes gyógyszerek mind receptre mennek.
2011. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ez magyarország.... :(

kis m el!

Talán azt a megoldást tudom javasolni ami valamit segíthet hogy maszírozd a halántékod és nyelnj bele a levegőbe párat. a hegyekbe is mikor bedugul az ember füle a légnyomásváltozástól így lehet elmulasztani azt a rossz érzést. Kiegyenlítődik a nyomáskülömbség. Próbáld ki hátha jobb lesz. nekem be szokott jönni.

2011. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én úgy szoktam megoldani h beveszek 2(4-6 vagy több óra alatt még több)algopirint vagy hasonlót, és folyó hideg víz alá tartom a fejem, karjaim és vállaim(a hideg enyhíti az ilyen fájdalmat), így van h egy óránál is hamarabb elmúlik.

Na ezt ugye nem tudom megcsinálni ha órán vagyok, pláne ha utána 45 perces gyaloglás amíg hazaérek... Elég ijesztő látvány lehetek nekivetkőzve de mégis izzadva kivörösödve könnyezve szédelgek hazafelé a fél városon keresztül...


Nem tudtok vmi hatásosabb receptnélküli gyógyszert ami erősebb az algopirinnél meg az advilnál?

Mert amíg leadminisztrálják a bejelentkezést, aztán fél nap a dokinál egy nyavalyás receptre/beutalóra várva(közben újabb órákról hiányzok...)

Aztán a neurológiai klinikán is fél nap, és még akkor se biztos h gyógyszert adnak hanem vizsgálni akarnak annak ellenére h már kivizsgáltak máshol régebben(tehát nem agyrák vagy szem eredetű a fájdalom, hanem egyértelműen migrén.)

2011. okt. 8. 14:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha nem is spéci migrénellenes de vmi hatásosat amíg nem jutok migrénelleneshez.
2011. okt. 8. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit tudok mondani, hogy érdeklőd meg, hogy milyen fájdalomcsillapító kúpok vannak, ha erősebbek nem is, de gyorsabban hatnak, vagy ha van hozzá gyomrod szopogasd el őket a nyelved alatt.

Azt hiszem a Saridon a legerősebb fájdalomcsillapító recept nélkül, egyszert legalábbis azt mondta nekem egy gyógyszerész.

2011. okt. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ősrégi migrénesként ajánlom, hogy addig is, amíg az orvos szóba áll veled, vegyél be az első pillanatban /mikor érzed, hogy támad/ egy egész Saridont, esetleg egy fél Quarelint hozzá. Ha szerencséd van, ez elmúlasztja. Egy komoly migrén esetében semmiféle hókusz-pókusz nem segít, csak célzottan a gyógyszer. Már amennyire.
2011. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És ezt talán háziorvos is fel tudja írni, van magisztrális(patikában készült) migrén ellenes porkészítmény, egy próbát megérhet hogy megkérdezd.
2011. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!