Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vesekövem van, napi két...

Vesekövem van, napi két litert kéne inni, de már hányingerem van víztől, teától. Mi legyen?

Figyelt kérdés

mindig nagyon keveset ittam, sokszor csak a reggeli kávét. alig vagyok szomjas, kétnaponta egy pohár víz amit megkívánok, néha tea. sima hétköznapokon, de egy kirándulós napon is elvagyok fél liter folyadékkal.

most kiderült, hogy van egy pici vesekövem, aminek távoznia kéne. a doki azt mondta napi 2-3 liter folyadék és mivel nálam valószínűleg a kevés ivás miatt alakult ki utána is napi másfél liter folyadék minden nap. azt mondta az amúgyis a minimum, amit mindenkinek meg kell innia tisztán(tehát az ételek víztartalmán felül).

2 napig ment is valahogy, de már az ivástól hányingerem van, fáj a hasam akármennyire is elosztom. 1 litert sem tudok leerőszakolni, nemhogy hármat.

ez mindenkinek könnyen megy? mit tegyek?



2011. nov. 2. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Én simán megiszok napi 3-4 litert. Nem értem, hogy vagy képes ilyen kevés folyadékkal ellenni, ez már egészségtelen.
2011. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Türelmesnek kell lenned. Én úgy szoktam rá a 2-2,5 literre, hogy ha reggel kicsit többet ittam akkor egész nap többet kívántam. Ez nem tudom miért van így, de a reggeli több deci segít felfejlődni, nekem ezt mondták.

Pár hét alatt biztos hogy javulni fog a helyzet, és nem muszáj két nap alatt felfejlődni, ha neked lassabban megy lassabban, de nem kell hányingerig inni, mert tényleg hányni fog. (A mérgek így távoznak a szervezetből és gondolom nem akarod hogy rákos legyél, illetve hogy besűrűsödjön a véred és trombózisod legyen.) De ne add fel!

2011. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az elmúlt 3 napban is ha napi 1 litert meg tudtam inni, pedig előttem az üveg, de már az ivás élményétől rosszul vagyok akkor is, ha nem iszom sokat. állandóan feszül a hasam és járok pisilni.

nekem ez rettenetes küzdelem, igyekszem elosztani, de fizikailag nem fér belém. akkora a hasam, mint egy 5 hónapos terhesé.

én nem értem mások hogyan bírnak ennyit inni.

2011. nov. 2. 21:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Nevess ki, de nekem bevált. 10 évig minden éven voltam vesekő ultrahangos vesekőtörésen, amíg az orvos azt nem javasolta, hogy havonta igyak meg, 2-10 liter coca-colát. Persze nem egyszerre, saját tempóban. Egyébként én is keveset iszom, és ez nekem működik. 3 éve nincs kövem. Zero-t iszom.
2011. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Abszolút átérzem a problémád. Én is alig ittam régebben, kb ez a napi fél liter amit írtál az volt nálam is.

Aztán elkezdtem fizikai munkát végezni, na most meg van a 2-3 liter folyadék.

De most hólyaghurutom lett és azt mondta az orvos ki vagyok száradva igyak többet, de mondom neki hogy 2-3 litert iszok minden nap, de aszondja kevés, mert fizikai munkát végzek.

Na basszus mondom, akkor most 4-5 litert kéne innom?! Hogy a francba?

Szóval tudom min mész keresztül, én annyire boldog voltam emiatt a 2-3 liter miatt, de fogalmam sincs hogy kéne többet innom.

Talán ha sós dolgokat eszünk az segít? Csak tipp. Amúgy én szörpöt csinálok magamnak az jobban csúszik mint a víz meg a tea.

2011. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

fizikai munkát nem végzek, de azt mondta, hogy ha így folytatom, akkor állandó veseköves vendég leszek. a bőröm is száraz, de az istenért sem bírok szomjas lenni.

azt is mondták, hogy ne egyek sósat, de arra legalább egy keveset tudok inni.

ittam 1 liter vizelethajtó gyógyteát, pisiltem is, mint egy felfázott teve, de még úgysem jött rám a szomjúság.

de látom nem csak én küzdök ezzel. köszi a tanácsokat amúgy!

2011. nov. 2. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez elehet mentális és szervi hiba is. Kérdezd meg a dokit mit lehet ilyenkor tenni, milyen módszer tud javasolni.

De az hogy mondjuk jelöld meg magadnak egy nap mennyit tudsz inni csak egy kicsit erőltetve.

Akkor igyál egy hétig ennyit, utána növeld az adagot 3 decivel és így tovább.


Ne egyszerre akard meg inni, én azt szoktam csinálni mindig a kezemben van az üveg vagy a pohár. és amikor úgy érzem tudok inni (nem amikor szomjas vagyok, hanem amikor lefér) 1-2 kortyot akkor igyál, így mérni is tudod hogy mennyit iszol egy nap, ráadásul így sokkal könnyebben elosztod a napi adagot és észre se veszed hogy mennyit ittál.

Az sose zavarjon hogy sokat pisilsz. Vedd jó jelnek dolgozik a veséd, eddig nehezen tudott csak dolgozni, most viszont sok dolga lesz.

2011. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tea vizelethajtóbb hatású, legalábbis nálam.


Nem is a kérdésre akarok válaszolni. Hanem azért írok, mert szerintem 1 litert inni bőven elég. Főleg, ha ezen kívül számolod a reggeli italt, a levest délben, és a zöldség - gyümölcsöt, amit megeszel napközben.

Szóval szerintem ez legyen a célpontod. Nyilván az elején, a kő távozásáig többet kell inni, de ugye utána...

2011. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából nem elég a napi egy liter. akkor talán ha valaki reggelire szabpelyhet tejjel, délben levest vagy főzeléket este pedig szintén valami folyósat eszik. Akkor elég lenne, de ilyen tudatosna nehéz enni főleg ha az ember reggel siet a munkába bekap valami szenyót délben este pedig azt ezsik amit talál.

Ha enm így van akkor sokkal egyszerűbb a vízzel operálni. De keress valami olyan italt amit szívesen iszol. Lehetőleg ne nagyon cukrosat, mert ha eddig nem volt elég víz a szervezetedben érzékenyen reagálhat a hirtelen sok cukorra.

Fokozatosságot érdemes betartani, mert az se kell hogy hányingered legyen. Egyébként hány éves vagy?

2011. nov. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha még aktuális a problémád az ivásmennyiséggel, akkor ajánlom, hogy olyat próbálj inni (és kideríteni, hogy mi az), amit nagyon szeretsz, de azért lehetőleg egészségeset, pl. gyümölcslé - vízzel hígítva stb., de szerintem kóla (mégha zéró is) nem igazán jó, sőt, kifejezetten egészségtelen. A simaviztől könnyen lehet hányingered és nem meglepő, ha egyáltalán nem kívánod.
2012. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!