Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kapszulát szét lehet szedni?

Kapszulát szét lehet szedni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom lenyelni, egyszerűen nem megy, ha szétszedem és a benne lévő bogyókat megiszom úgy is hat?

2011. nov. 21. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne!!

Éppen azért van kapszulában, hogy biztosan csak a gyomrodban olvadjon szét!

2011. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De nem tudom lenyelni, nem megy :'(
2011. nov. 21. 12:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom mennyire lehet, de öcsém se tudja lenyelni és egy pohár teába vagy vízbe szokta önteni és úgy issza meg, idáig még semmi baja nem lett tőle!!!
2011. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem se, pláne, ha gyomornedv ellenálló kapszula, akkor nem is a gyomorban, hanem a vékonybelekben kell szétesnie és felszívódnia, mert akkor hasznosul a hatóanyag ha a máj átalakítja.
2011. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

a kapszula lényege hogy ott oldódjon fel ahol kell.

Igyál jó sok vizet és akkor lemegy..Nem olyan nagy a kapszula,sőt a formája miatt könnyebben lecsúszik mint a tabletta.

2011. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
gyomornedv-ellenálló kapszula, és soha életemben nem nyeltem még le kapszulát, és akármennyire is hülyén hangzik, de nekem nem megy.... beleöntöttem egy pohárba és vizzel megittam, remélem hatni fog! Köszönöm a válaszokat
2011. nov. 21. 13:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de ez butaság. Anatómiailag mindenki alkalmas a lenyelésére, hozzáállás kérdése. A szétszedésnél meg még az is jobb, ha rákérdezel, van-e valami alternatív megoldás, kezelés a problémádra, ami miatt ezt írták fel. Ilyen módon a hatóanyagtól függően még veszélyes is lehet.
2011. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
fel vagyok puffadva, fáj a gyomrom, kaptam gyomornedv ellenáló kapszulát (Emozul) meg cerucal tablettát.
2011. nov. 21. 14:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad szétszedni. Éppen azt a hatást nem tudja így kifejteni, amire adták (puffadás ellen)+megmarja a nyelőcsövedet és szélsőséges esetben belső vérzésed is lehet.
2011. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mi a teendő, ha nehezére esik lenyelni a kapszulákat?

Ha nehezére esik lenyelni a kapszulákat:

- Nyissa ki a kapszulákat és a pelleteket ürítse fél pohárnyi szénsavmentes (nem jeges) vízbe. Más folyadék erre a célra nem használható.

- Azonnal, de legfeljebb harminc percen belül fogyassza el. Fogyasztás előtt mindig fel kell keverni.

- Annak érdekében, hogy biztosan bevegye az összes orvosságot, még egyszer töltse meg a poharat félig, és ezt is igya meg.


Ez áll a betegtájékoztatón!

2011. nov. 21. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!