Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez utalhat cukorbetegségre?

Ez utalhat cukorbetegségre?

Figyelt kérdés

Rettentően fáj a fejem már napok óta,de észrevettem,hogy amikor eszem valamit,nem sokkal később elmúlik,majd újra visszatér.

Olvasgattam a cukorbetegségről,nincs más tünetem,csak ez a fejfájós dolog. Nagyon vékony vagyok egyébként (45 kg),elég sokat eszem,de nem jönnek rám a kilók.

Szerintetek lehetséges,hogy ez cukorbetegség kezdeménye? Vagy minek lehet ez a tünete?

Egyébként 20 éves vagyok.

Kérlek titeket,aki tud segíteni,írjon! Köszönöm szépen!


2011. nov. 30. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem cukorbetegség,csak kicsit leesik a vércukrod,majd rendezödik ha kapott egy kis szénhidrátot!

Nem komoly,figyelj oda az étrendedre,ennyi!

2011. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, utalHAT cukorbetegségre, aminek kb. pár ezrelék a valószínűsége, hogy ilyen testalkat, meg 20 éves életkor mellett amúgy egészségesen ez pont a cukorbetegség tünete lehet. (Azaz nyugi, nem hiszem, hogy ez amiatt van.)

A fejfájás tulajdonképpen enyhe, (úgy értve, nem veszélyes) agyérprobléma. Tapasztalat, hogy fejfájáskor minél magasabb a vérnyomás a fejben, annál erősebb a fájdalom. Miután ha eszel valamit, a vér egy része a test többi részéből - főleg az agyból - letódul a gyomor környékére, kvázi lecsökken a fejben a vérnyomás, és valószínűleg ezért múlik el, vagy csökken olyankor a fejfájás. Gyanítom, ha nem cukros dolgot, hanem mondjuk egy fél rúd füstölt kolbászt ennél meg, akkor is elmúlna a fejfájásod, persze miután az emésztési folyamat a vége felé ér, a vér újra visszatér az agyba, megnövelve ott a vérnyomást, emiatt újra elkezd fájni a fejed.

Szóval szerintem köze nincs a cukorhoz, nem vagy cukorbeteg, de ha emiatt aggódsz, bemész a háziorvoshoz, megmondod, hogy szeretnél egy teljes vérképet csináltatni, szó nélkül megírja a beutalót vérvételre. Másnap délután már tudod is, hogy mennyi a vércukrod, amivel valószínűleg kizárhatod a lehetőséget, hogy cukorbeteg vagy.

(Egyébként volt a családban cukorbeteg? Mert a cukorbetegségre való hajlam általában örökletes.)

A fejfájás meg ha nem állandósul, lehet sokmindentől, még akár valami influenzaszerű betegség kísérőtünete is lehet, vagy mondjuk a fronthatás, vagy a gyors időjárásváltozás miatt is lehet. De pl. stressz is kiválthatja, illetve hát a magas vérnyomás. Meg még egy halom másik dolog.

Ha még tudok, szívesen segítek.

2011. dec. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!