Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy a jobb...

Mitől lehet az, hogy a jobb orrlyukamon nem kapok levegőt?

Figyelt kérdés

Ezt már egy ideje észrevettem, de mivel a bal oldalon rendesen kapok levegőt, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, gondoltam majd elmúlik. De nem.

Nem vagyok megfázva, semmilyen más tünetem nincs, csak "félig" nem kapok levegőt. Amikor feltűnik (mármint észreveszem, mert máskor amúgy elvagyok vele), nagyon elkezd idegesíteni, mert hát nem olyan a levegővétel minősége...

Ezzel lehet kezdeni valamit? Van valakinek erre valamilyen teóriája, hogy ez mi lehet?


2012. jan. 7. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

orrmandula?


nekem van vmi bajom mert én sosem kaptam rendesen levegöt. orrsövényferdülés vagy ilyesmi. orrszükület nálam azért nem lehet mert néha valamiért átjárhato és akkor érzem miylennek kéne lennie. de nem olyan. én elfogadtam igy.

2012. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet orrsövényferdülés pl. Szokott lenni arcüreggyulladásod azon az oldalon, ahol nem kapsz levegőt?
2012. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én ugyanezzel küszködök, de nekem vándorol, hogy az egyik orrlyukam, hol a másik. Azóta van, mióta megműtöttek orrsövényferdüléssel, túl kaparhatták az orrnyálkámat, mert azóta mindenre érzékeny, nem tudok, minden nap úszni, van úgy , hogy egy héten csak egyszer tudok, mert szétcseszi a clóros víz az orrnyálkahártyámat.


Egy biztos, hogy olyan szereket, spray-ket ne használj, amit a tv-ben reklámoznak, mert attól függő leszel, soha többé nem tudod lerakni. Én tengervizes spray-t használok, illetve itthon magamnak kutyulok tengeri sóból és felöntöm a régi spray palackját. Patikában megkérdeztem, azt mondták, nyugodtan használjam, ugyanolyan hatása van, mint amit a patikában vennék és legalább nem kerül ezrekbe.


Azért én a helyedben elmennék egy fül-orr-gégészhez. Lehet, hogy orrpolipod van.

2012. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi fél oldalas betegségem, mármint csak a jobb oldalon arcüreg gyulladásom... amíg még volt mandulám, az előfordult azt hiszem, hogy a jobb mandulám jobban be volt gyulladva...
2012. jan. 7. 21:10
 5/12 anonim ***** válasza:
az orrmandula visszanö ezt is vedd figyelembe
2012. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi fél oldalas betegségem, mármint csak a jobb oldalon arcüreg gyulladásom... amíg még volt garatmandulám, az előfordult azt hiszem, hogy a jobb mandulám jobban be volt gyulladva...
2012. jan. 7. 21:11
 7/12 A kérdező kommentje:

szóval azt kihagytam, hogy garatmandula :D

egyébként voltam orrcsepp függő egy évig, kérdezték is, hogy ennyire jó a cucc? :D

De nem volt jó, csak anélkül folyton bedugult az orrom... aztán elkezdtem én is ilyen sós vizes cuccal próbálkozni..

2012. jan. 7. 21:13
 8/12 A kérdező kommentje:
Azóta egyébként gyengébben érzem az illatokat :S ami a buszon, csöves mellett jó, egyéb esetekben meg szar..
2012. jan. 7. 21:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel orrsövény ferdülés lesz a befutó, de még egy polip is szóba jöhet (és sok más dolog: chr. idegentest; tumor; orrmandula megnagyobbodás, bár utóbbi általában 2 oldali dugulást csinál).

Amúgy fül-orr-gégészhez kell menni.

2012. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jé most nekem is cseréltek, úgy látszik eddig nem figyeltem oda.. most a balon nem kapok levegőt annyira... a változatosság gyönyörködtet..
2012. jan. 7. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!