Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ropogtatom az ujjaimat...

Ha ropogtatom az ujjaimat vagy kiroppantom a hátam az tényleg káros?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Igen!az egyik ismerősöm is ropogtatta az ujját,és egy ideig nem tudta mozgatni a kezét abszolút,csak lógatta!!!
2009. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahány anatómia tanárom, annyiféleképp válaszolt már erre nekem is. Legutóbbi azt mondta, hogy nem káros, mert az ízületek közé szorult levegő adja ezt a hangot. Mondjuk néha nekem egy-egy mély légvételnél is szokott roppanni a gerincem.
2009. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor láttam egy tv műsort (tudom nem kell bevenni mindent, de vhonnan venni kell az infot:) ) amiben szakértő orvosokat kérdeztek meg, és az lett az eredmény - tesztelgettek is megrögzött ujj+nyakropogtatókat - hogy nem káros, csak hiedelem hogy az.
2009. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
inkább idegesítő:-)
2009. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Vmilyen szinten lehet káros mert a csontjaidat ropogtatod és azok egyszer elkopnak (persze nem 1-2 év alatt, hanem több évtized)...

azt kicsit butaságnak tartom, hogy a levegő szorul be az ujjak illetve csontok közé és az roppan, mert azért van amikor szokott fájni a ropogtatás és nem hiszem hogy a levegő miatt fájna. persze ezt nemtudom hányadik válaszoló írta, de nem akartam megbántani ez csak az én személyes véleményem. Amúgy én is szoktam ropogtatni magam... Már jópár éve csin tapasztaltam semmiféle "elváltozást".

2009. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
upsz :S utolsó mondatomat nem tudtam teljesen befejezni. tehát.. Én is csinálom már jó pár éve és még semmilyen elváltozást nem tapasztaltam.
2009. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 19:50-es válaszadó! Egy egyetemi anatómia tanár csak nem beszél hülyeséget.


(elnézést az offért)


A második válaszadó voltam.

2009. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
49%

hát nem tudom... én gyerekkoromban fiatalon elég sokáig csináltam, és most fájnak az ujj izületeim, ha pl front van... vagy csak úgy általába gépírás közben


szoval nálam káros lett

2009. máj. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor jelentkezz az okosoknál, mer ezidáig nem volt erre orvosilag példa, ergo Te vagy az első.:)
2009. máj. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!