Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A németeknél tényleg. Hogy is...

A németeknél tényleg. Hogy is mondjam. Mások a higiéniás szokások?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem tisztálkodnak minden nap, mert a napi fürdés/zuhanyzás károsan hat a bőr természetes védekező képességére. Meg, hogy a babákat is csak hetente fürdetik ugyanezen okból! De azért gondolom naponta tiszta ruhát vesznek nem? Mert így még határeset! Lehet benne valami! :/ Szóval ez csak városi legenda, vagy tényleg igaz nagy általánosságban?
2012. febr. 5. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz,ahogy az angolokra is igaz!
2012. febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez a legnagyobb BAROMSág ,mindenhol vannak tiszta emberek és büdösek ,ha nyáron megyek nálatok a villamoson vagy a metrón az okádás kerülget olyan büdös némelyik mint a görény,lehet,hogy 1 hétig se fürdenek?
2012. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem! De szerintem aki nem fürdik minden nap, mert kíméli a bőrét, de tiszta ruhát vesz föl all day, az nem feltétlenül büdös nem? Akikre gondolsz, szerintem az más tészta! :D
2012. febr. 5. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki két napig nem fürdik, vagy két napig u.abban a ruhában van, akkor attól még nem lesz semmi baja!

Én azt szoktam, hogy félreteszem a pólóimat egyszeri viselés után, és egy hét múlva felveszem még egyszer a semmi bajjal és szaggal nem rendelkező pólókat. Mondjuk naponta 8 órát vannak rajtam, attól főleg semmi bajuk.

Persze nyáron más a helyzet, de nyáron úgyis több mosakodást kíván a legtöbb ember.


Lehet lepontozni, vállalom, hogy így gondolom.

2012. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyi fürdenek, mint a magyarok.


Van, aki magyarként is tiszta és igényes, és van, aki hetente egyszer van havonat egyszer fürdik. Így van ez más országokban is. Én a németek között lakom jó ideje, de soha nem tapasztaltam, hogy kevesebbet fürdenének, hogy koszosabbak lennének átlagosan, mint egy magyar. Sőt: aki nem tudná, egy átlagnémet erősebben kényszeres, mint egy átlag magyar: azaz sokkal kényesebb a környezetére, a ruháira, a tisztaságra.


Az igaz belőle, hogy a németek jó ideje rájöttek arra, hogy nem kell mindneütt agyonferőtleníteni mindent és kiölni a bacikat. Ezért aztán nem is kapkodják fel a sárban tocsogó gyereket, mint a magyarok (általában).

Nem használnak annai fertőtlenítőszert, ellenben előveszik a Nagymama okoskönyvét, amely teli van természetes alapú tiszítószerekkel, pl. ecet. Erősebben védik az értékeiket és a környezetüket, mi mint, (általában), és tudatosabbak is.


Itt is vannak koszos emberek, mint pl. a fölső szomszédom, aki ezer éves, soha nem mos, soha nem szellőztet - de ő emberként is nagyon gáz. Van ilyen otthon is.


Úgyhogy maradj meg annál, hogy városi legenda.

2012. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönet! Azt hiszem világos! És elnézést kérek attól, akit esetleg sértett a kérdés!!!
2012. febr. 5. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!