Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a benőtt...

Mit lehet kezdeni a benőtt körömmel?

Figyelt kérdés
2007. aug. 2. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedikűrös/ manikűrös szépen ki tudja vágni.
2007. aug. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Normalisan kell levagni. Azaz nem kor vagy szivecskealakura, hanem minel szogletesebbre. Pont azert no be, mert ha lekerekited a szelet, akkor oldalra is noni fog, nem csak hossziranyba. Es ezert megy a bor ala.

Ha mar nagyon faj (foleg ha labujjrol van szo), akkor vidd dokihoz. Ha gombas, az csak ronthatja a helyzetet. Akkor mindenkeppen le fogjak szedni. Egy szurassal erzestelenitik, korbevagjak es leszedik. 3-4 honap alatt no vissza. Ha nem olyan gaz a benoves, akkor csak be fogjak metszeni, ami sajnos nagyon fajdalmas.

2008. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer átestem egy ilyen műtéten és tényleg nem volt kellemes. Aztán sajnos pár hónap múlva újra el kezdett benőni a körmöm. Na ekkor utánajártam a dolognak és a következő mód mentett meg az újabb műtéttől:

Minden este kiáztattam a lábamat, majd a körmöm két sarkába egy pici géz darabot helyztem. Körömvirág kenőcssel is bekentem, de még jobb az Aloe Lips.

Neked is működni fog.

2008. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én mindig magamnak vágtam kiskoromba, persze benőtt... 3x vágták ki gyereksebészeten, de mindig visszanőtt... nekem a lézeres kivágás jelentette a megoldást, addig nyomtak bele érzéstelenítő szurikat míg éreztem vmit, aztán szépen a másik szobában lézerrel kivágták és kész.. semmit nem éreztem,csak az első szurit :D az egyetlen gond vele h kicsit húzós az ára
2009. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nemtudom hogy ti meik orvosnál voltatok, de ez az egy pici szuri meg 1 érzéstelenitő nem igaz.Amikor nekem vágták balrol jobrrol és előrröl a köröm alá is kaptam.Hát mit ne mondjak, majdnem besz4rtam.
2010. júl. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Tölts meg egy lavórt meleg vízzel tégy bele néhány evőkanál sót. Áztasd benne a lábad naponta 15 percig így a benőtt lábköröm környékén a bőr felpuhul. A só fertőtlenít és enyhíti a duzzanatot. Nekekem bevált remélem neked i be fog válni. ;-)
2010. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem május végén vágták fel. Tényleg nem egy szuri, hanem minimum három. És amikor elmúlik a fájdalomcsillapító...

Szerintem nekem is elrontotta a doki, mert 3 hónap múlva elgennyesedett. Pedig az orvos szerint még vissza sem nőtt.

Most épp azon gondolkodtam, hogy meg kellene nézetni pedikűrössel. Ja, nekem Bactroban kenőcsöt írtak a gennyesedésre, meg ismerősök ajánlották a dunsztkötést, és a diófalevél főzetét vizbe bele, és abba áztatni.

2011. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!