Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja a csalánkiütést?...

Mi okozhatja a csalánkiütést? Élt már át valaki hasonlót? Hogyan tudták kezelni?

Figyelt kérdés

( A csalánkiütés a leggyakoribb bőrgyógyászati kórképek egyike. Testszerte számos, különböző nagyságú, néha összefolyó, éles szélű, a bőr szintjéből kissé kiemelkedő viszkető csalánfolt (urtica - ejtése: urtika) jelenik meg. Lapos, puha tapintású, múlékony jelenségek. Színük halványvörös vagy fehéres; nagyon hasonlítanak a szúnyogcsípésre. Alakjuk szabálytalan, térképszerű. Gyorsan, néhány perc alatt alakulnak ki, pár óra alatt elmúlnak, de a betegség bizonyos típusában néhány napig is megfigyelhetőek maradnak. )


Volt már valakinek ilyen? Milyen gyógymódok léteznek? Mitől alakulhat ki?



2012. febr. 26. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Kialakulhat például allergiától. Elég kellemetlen ahhoz, hogy utánajárj mi okozza, menj vele hétfőn orvoshoz. Addig igyál Calciumot, ha elmúlik tényleg allergia okozza.
2012. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem a kalcium nem hatott, viszont az Allegra igen, szóval a kalcium nem minden esetben hat. Ételallergia gyakrabban okoz testszerte kiütést, a külső tényező általában csak az érintett testrészen okoz bajt. (pl. fémallergiánál) Nekem magától elmúlt, amint rájöttem, mi okozta, és elhagytam azt. (xilit)
2012. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!